Звільнених суддів пускати на мило, щоб не поверталися

501

Наразі у ЗМІ з’явилася інформація про те, що одіозного суддю Вовка знову поновили на посаді і він вже розглядає справи.

За словами Генерального прокурора України, були відкликані всі звинувачення від представника Феміди. Вовк, за часів Януковича, засудив екс-міністра Внутрішніх справ Юрія Луценка.

«Стоїть велике питання, чи той законопроект, який сьогодні ухвалила Верховна Рада, він має шанс щось змінити чи ні. Дехто вважає, що шансів 0, бо потрібне повне звільнення всіх суддів і повне перезавантаження системи. Позиція експертів реанімаційного пакету реформ позитивна, вони вважають, що шанси в таких змін є. Зокрема в контексті повноважень адвокатів представляти лише адвокатів в судах, але й є шанс пропустити через переатестацію частину судового апарату. В українській традиції право представляти в суді – є ширшим. Є багато юристів з дипломом, професійних спеціалістів, які ходять в суд і представляють інтереси досить успішно», — вважає директор Інституту медіа права Тарас Шевченко.

Але ключовим залишається питання по суддях. Шанс оновити суддівську систему буде лише за умови консолідованого громадського контролю за тим, як будуть проводитись ці перенабори в систему.