Звільнення Варфоломєєвої – подарунок для Лаврова

1358

Сьогодні була звільнена з полону луганська журналістка Марія Варфоломєєва.

Подію зі звільненням полонянки прокоментував керівник робочої групи з питань безпеки у Мінську Євген Марчук.

«Питання обміну довго було заблокованим, був нульовий результат. Але потім відбулося зрушення і ми можемо тільки порадіти за наших бійців, дівчат. Не обміняти, як Ірина Геращенко підкреслює, а звільнити. Процес звільнення регулюється не бойовиками. Взагалі все, що стосується Мінського переговорного процесу, усі аспекти: і без пековий, і гуманітарний, звільнення – регулюються з Москви. Не бойовики приймають рішення, коли збільшити обстріли, коли зменшити, коли загальмувати», — розповів експерт.

Також сьогодні в Парижі відбувається засідання «Нормандської четвірки», яка займається питанням врегулювання конфлікту на Донбасі, і експерт пов’язує з цією подією відпущення полонянки, як невеличке полегшення для Лаврова. Бо Україна на всіх офіційних зустрічах, особливо в яких бере участь Петро Порошенко, підіймає питання обміну. В той час як Путін жодного разу не поставив питання про обмін полоненими.

«Будемо сподіватися хоча б на якийсь прорив, на який натякають. Щоправда більше скепсису щодо результатів сьогоднішнього самміту», — наголосив Євген Марчук.