Хто вкрав гроші НБУ: Гонтарева зробила гучну заяву, назвавши прізвища

Хто вкрав гроші НБУ: Гонтарева зробила гучну заяву, назвавши прізвища
28458 ПЕРЕГЛЯДІВ

Екс-глава Національного банку України Валерія Гонтарєва заявила, що гроші з НБУ вкрали олігархи і банкіри задовго до приходу її команди.

Про це вона сказала агентству «Інтерфакс-Україна», коментуючи затримання її колишнього заступника Олександра Пісарука.

«Замість того, щоб саджати до в’язниць менеджмент і власників збанкрутілих банків, наші правоохоронці заарештували найчеснішу людину і професіонала, якого я тільки знаю!« — заявила Гонтарєва.

Вона нагадала, що за час свого находженія на посаді глави НБУ обсяг виданих кредитів скоротився з 110 до 14 млрд грн.

Гонтарева заявила, що її команда взяла персональні гарантії з ряду бізнесменів, зокрема, з екс-власника банку «Фінанси і Кредит» Костянтина Жеваго і екс-співвласника «Приватбанку» Ігоря Коломойського.

«Вони їх все оскаржили в продажних судах і не повернули жодної копійки державі. А тепер в цьому звинувачують Пісарука — це просто театр абсурду!» — наголосила екс-глава НБУ.

Відомо, що Писарук прийшов в Нацбанк на запрошення Гонтаревої. До приходу в НБУ був головою ради директорів ЗАТ «Інг Банк (Євразія)» (Росія, ING Group), В 2001-2007 роках очолював правління «ІНГ Банк Україна». З червня 2016 року Писарук став старшим експертом МВФ по фінансовому сектору, а з жовтня 2019 року — головою правління «Райффайзен банк Аваль».

Нагадаємо, що детективи НАБУ 11-12 листопада повідомили про підозру Пісаруку, члену ради НБУ Миколі Каленському і екс-директору гендепартамента банківського нагляду НБУ Аллі Шульга в заволодінні коштами стабілізаційного кредиту на 1,2 млрд грн, виданого VAB Банку в жовтні 2014 року.

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео