Рейдерську схему групи "ЛАН" очолює суддя-високопосадовець

Рейдерську схему групи "ЛАН" очолює суддя-високопосадовець
56586 ПЕРЕГЛЯДІВ

У жовтні 2019 року київськими правоохоронцями була викрита група осіб на чолі з громадянином Михайлом Срібнюком (власник групи компаній «Лан»), яка протягом 2003 року і дотепер незаконно заволоділа акціями і майном великого господарського підприємства «Гермес», яке розташовувалося в м. Києві по вул. Сім’ї Хохлових, 11/2, і мало розгалужену мережу складських приміщень і магазинів у м. Києві та області. Ринкова вартість незаконно привласненого майна в цей час перевищує двадцять мільйонів доларів США.

Кримінальне провадження відкрито за статтею 190 ч. 4 Кримінального кодексу України (шахрайство), за вчинення злочину передбачено кримінальну відповідальність до 12 років позбавлення волі.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до рейдерської схеми М. Срібнюка і його спільників по заволодінню майном ВАТ «Гермес» причетний один із високопоставлених представників судової влади, який наразі займає керівну посаду в одному з найвищих судів України. Взаємозв’язок М. Срібнюка і судді встановлений і задокументований.

За даними джерел у слідчих органах, чиновник протягом багатьох років забезпечує М. Срібнюку «рішення» в судах питань, а також отримує неправомірну вигоду (50% прибутку) від діяльності групи компаній «ЛАН», яку не декларує, і сума яких може досягати десятків мільйонів гривень щорічно. Законодавством України передбачена кримінальна відповідальність за ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України. У разі доведення участі зловмисника в рейдерських схемах йому можуть бути висунуті і додаткові звинувачення.

Крім цього, є інформація про те, що чиновник контролює разом із М. Срібнюком кіпрські офшорні компанії «Олфактс оперейшн», «ЕС.АЙ.Сайло сервісез Лімітед», «Аленер капітал Лімітед», на які переоформлено отримане завдяки рейдерству майно ВАТ «Гермес «, і корпоративні права підприємств групи «ЛАН». Наразі органом досудового розслідування підготовлено міжнародні доручення щодо перевірки законності надходження коштів на зазначені компанії.

Судова реформа президента Зеленського, зокрема реформування вищих судів, повинна стати дієвим механізмом розірвання корупційних зв’язків бізнесу і судової влади, сформованих у попередні часи. Крім кадрових ротацій, можна очікувати і показових процесів над новими суддями-колядниками.

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео