Українські аграрії готуються втратити третину врожаю

Українські аграрії готуються втратити третину врожаю
113678 ПЕРЕГЛЯДІВ

Через аномально теплу і безсніжну зиму Україну очікують серйозні проблеми з урожаєм. Фермери скаржаться, що вже гинуть озимі пшениці та ячменю. За найоптимістичнішими прогнозами ми можемо недорахуватися третини врожаю. З голоду не помремо, однак на ціни ситуація вплине суттєво.

“Нам залишається тільки сподіватися на Бога і молитися”, – каже фермер з Черкаської області Василь Драч. За його словами, через безсніжну зиму в землі зараз дуже мало вологи.

“На початок березня в землі повинно бути вологи на 1 метр. А я нещодавно поміряв – там всього 22-23 см. Зараз випав хороший дощ, може буде сантиметрів 30, але це всього лише третина від необхідного”, – каже він.

За словами фермера, якщо трапиться диво, і навесні все ж таки випадуть хороші дощі, то можна ще сподіватися на якийсь урожай. “Але зараз нам обіцяють дуже жаркий червень. А зазвичай на початку червня йшли хороші дощі після посівної. Зараз тільки сподіваємося на диво”, – каже Драч.

З ним погоджується і керівник асоціації фермерів та власників землі Черкаської області Віктор Гончаренко.

“Картина дуже сумна. Запасів води вкрай мало. Причому ситуація така – на поверхні землі 20 см вологи, потім метр сухої землі, практично як камінь, а потім вже ґрунтові води. В такому разі коріння рослин просто засихатиме”, – повідомляє він. Також він зазначає, що вже зараз гинуть озимі.

“Озимі пшениці в дуже поганому стані. І озимі ячменю в критичному”, – каже Гончаренко.

Погані новини повідомив і міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель – Україну може очікувати посуха. З такою проблемою за роки незалежності країна ще не стикалася. Зараз обговорюють можливі варіанти вирішення проблеми, зокрема, збільшення меліорації і площ під зрошення.

“Це серйозний виклик, якого в країні раніше не було. Така зима була колись у дев’яностих роках”, – заявив Оржель.

seeds.org.ua

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео