Ціна життя — 853,4 тисячі гривень: лікаря-травматолога Олександра Голенка засудили за смерть пацієнта

Ціна життя — 853,4 тисячі гривень: лікаря-травматолога Олександра Голенка засудили за смерть пацієнта
28479 ПЕРЕГЛЯДІВ

Днями завершився суд над колишнім лікарем-травматологом Стрийської центральної районної лікарні Олександром Голенком, через халатні дії якого ще у грудні 2016 року помер пацієнт. Йому інкримінували вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.140 КК України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого і несумлінного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для хворого).

Як наслідок, йому загрожувало до 2 років позбавлення волі. Та у зв’язку із тим, що лікар є інвалідом ІІІ групи, суд звільнив його від покарання і встановив умовний термін на один рік. Крім того, Стрийський міськрайсуд зобов’язав Стрийську центральну районну лікарню виплатити дружині та двом синам померлого 153,4 тис. грн матеріальної і 700 тис. грн моральної шкоди. Саме такою виявилась ціна життя померлого громадянина від халатних дій костоправа Голенко.

Нагадаємо, 62-річний мешканець Стрийщини звернувся до лікарні із скаргою на біль у плечовому суглобі у грудні 2016 року. Та його звернення до лікарів виявилось останнім в його житті, тому що він потрапив до безвідповідального лікаря — травматолога Олександра Голенка.

Лікар поставив чоловіку діагноз – вивих плечового суглобу. А все, що відбувалось далі, є зухвалою халатністю у роботі медпрацівника і ставленні до пацієнта. Так Голенко, не пересвідчившись, що пацієнт має алергію на ліки, ввів йому знеболювальний препарат для місцевої анестезії, після цього у хворого погіршився стан здоров’я, і він впав у кому, а через два тижні помер у реанімаційному відділенні лікарні. Крім цього, лікар Голенко не робив рентген пацієнту, не направив хворого на аналізи, щоб виявити алергію, ба більше того Олександр Голенко не застосував одразу спеціальний препарат, щоб надати першу допомогу при прояві алергії.

Адже зробивши це, він врятував би чоловіка, якому було 62 роки, який міг ще жити, та Олександр Голенко виявився для нього палачем, він «вирахував», що померлий має покинути цей світ, а як результат отримав від свого керівництва догану і звинувачення у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків. Та після цього випадку Голенко звільнився з лікарні, або швидше за все його «попросили» звільнитись. Та близьким і рідним це ніяк не поверне їхнього чоловіка і батька.

Цікаво що із доганою, яку йому оголосили керівники лікарні він погодився, а під час засідання суду медик свою провину не визнав. Крім того, апелював і звинуватив померлого пацієнта, що той не повідомив йому про алергію на знеболювальний препарат. Як бачимо, на думку даного лікаря пацієнт повинен сам ідеально знати, на що є побічні ефекти, а на що не має. Та якщо людина вперше стикається із такою ситуацією, то звідки вона має це знати? Ці слова не є виправданням лікаря-травматолога, вони ще раз підкреслюють, що він просто халатний і бездушний медик, який приходив на роботу просто відбувати день і набрати в кишеню «хабарів — подяк» від пацієнтів. А як результат одна сім’я позбулась найдорожчої для них людини.

Під час суду встановили ще один жалюгідний і кривавий факт злочину, вина у якому лежить на Олександру Голенко і Стрийській ЦРЛ — дружина загиблого розповіла, що лікарі одразу не пояснили жінці, що відбулось з її чоловіком, вони всіляко хотіли приховати істинну причину смерті, вони спочатку казали, що у нього був напад епілепсії, а потім – зупинилось серце. Зухвалим вінцем цього всього було те, що Голенко пропонував 3 тис. доларів компенсації сім’ї загиблого аби «якось залагодити» проблему. Та ні дружина, ні діти не прийняли цих грошей, адже ці гроші ніколи не виправдають їх втрату, вони не зможуть повернути близьку людину.

Більше того, родичі розуміли, якщо візьмуть ці кошти, то справу просто «замнуть», а винний костоправ і надалі матиме змогу із халатністю виконувати свої обов’язки, що можуть призвести ще й до інших смертей. Нажаль, суд не відреагував на слова дружини загиблого, про те, що її хотіли підкупити, щоб все по тихому «замнути».

А тепер можна тільки уявити скільки таких справ прикрили керівники лікарень по всій Україні, скільки «недо-лікарів» своєю халатністю відправили пацієнтів на той світ. Пані в.о. Міністра Охорони здоров’я Уляна Супрун захопилась реформою, та їй варто було б приділити увагу таким ситуаціям і запровадити часті переатестації, перевірки, тощо. Адже медики, це ті люди, які можуть як вилікувати, так і забрати життя людини. І нажаль, випадки халатності лікарів рахуються тисячами щоденно по всій території України.

Мова йде не просто про зазначений випадок, адже він – це трагічний фінал, до якого привело багато дрібних збігів обставин, таких як: спізнення на роботу, чаювання замість прийому пацієнта, ігнорування прохань хворих, і багато інших. Саме з дрібниць, на які закривають очі керівники лікарень треба починати, а за випадки аналогічні справі Олександра Голенка потрібно запровадити більш жорстку відповідальність.

Зрештою, вирок щодо Голенка ще не набув чинності, бо не минуло 30 робочих днів із моменту його публікації. А протягом цього періоду халатний лікар — травматолог може подати апеляцію на рішення суду – та чи варто це робити, адже здається, що суд й так виніс дуже лояльне рішення. Та ми будемо слідкувати за перебігом подій в цій справі. А родині загиблого виказуємо найщиріші співчуття.

Igor Dumka

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео