Лікар-пульмонолог Микола Гуменюк продає державним лікарням ліки в рази дорожче від ринкових цін

Лікар-пульмонолог Микола Гуменюк продає державним лікарням ліки в рази дорожче від ринкових цін
141128 ПЕРЕГЛЯДІВ

За рейтингами 2019 року в сфері медицини Україна посідає 93 місце, нас випереджають такі країни як: Куба (30), Чилі (33), Іран (69), Білорусія (81), а зразу за нами знаходяться Кабо-Верде (94), Росія (95), і Вануату (96). Подивившись на ці дані багато читачів буде здивована, адже нас випереджають навіть невідомі широкому загалу країни. Ця статистика є плачевною, і за нею можна зробити висновок, що медична реформа запроваджена в.о. Міністра охорони здоров’я Уляною Супрун не приносить позитивних змін.

Можна довго шукати негативні чи позитивні сторони в діяльності Супрун, та вона припустилася найважливішої помилки – найбільший акцент потрібно робити на боротьбу з корупцією в цій сфері, а вже потім намагатися вливати кошти на розвиток.

В Україні з медичними корупціонерами ще складніша ситуація ніж у будь-якій іншій сфері. Адже десятиліттями нас грабують і вбивають високі чини медичної структури. А що найгірше, багато з них є професорами університетів, докторами наук, відомими і вельми поважними діячами медицини. Частина з них попри свою роботу в державних структурах ведуть власний бізнес, який пов’язаний із виробництвом та продажем ліків. І не будемо приховувати, більшість цих людей використовуючи своє посадове становище, просто нахабним чином обкрадають людей і державний бюджет.

Яскравим прикладом є лікар-пульмонолог Микола Іванович Гуменюк, який є працівником Національного інституту фтизіатрії та пульмонології. Крім інституту йому належить 55% акцій ТОВ «Медичний Центр «М.Т.К.», а ще він є власником ТОВ «Юрія-фарм», яке є офіційним представником китайської компанії-виробника препарату «Емаплаг». Ці дві фірми очолює його довірена особа Деркач Дмитро Іванович, вони здійснюють гуртовий продаж фармацевтичних товарів. Пану Гуменюку дуже мало його прибутків із двох підприємств і заробітної плати Національного інституту фтизіатрії та пульмонології, тому він створив і розвинув величезну корупційну схему із продажу ліків державним установам за завищеними цінами, які інколи перевищують ринкові ціни вдвічі.

Так, 23 квітня 2019 року Виноградівська районна лікарня (Закарпатська обл.) підписала договір з ТОВ «Медичний центр М.Т.К.» на закупівлю ліків — сума договору становить 267 тис. грн.. У торгах на Prozorro крім цієї фірми участь взяла лише одна компанія ТОВ «БАДМ-Б» із пропозицією на 23,5 тис. вище. Та торгів, як таких не було – учасники не знижували вартість пропозицій. Лотом на торгах були ліки для нефрологічних хворих: «Гепарин-Фармекс» (90 упаковок) та «Емавейл» (740 упаковок). «Гепарин-Фармекс» придбали по 311 грн/шт, а «Емавейл» – 323 грн/шт. Та найбільше питання в тому, що на ринку вартість «Гепарину» більш ніж вдвічі дешевше – 147 грн/уп, а «Емавейл» – коштує 247 гривень за одиницю. Дуже цікаво все склалось для Гуменюка – тендер виграв без торгів та ще й ліки продав в держустанову за завищеними цінами. Тут тільки наївний зробить висновок, що все нормально. Та це ще не все, адже на день пізніше 24 квітня 2019 року та ж фірма ТОВ «Медичний центр М.Т.К.» продала ті ж ліки  Токмацькій багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування (Запорізька обл.), але вже по інших цінах: «Гепарин» по 180 грн. за упаковку, а «Емавейл» по 301 грн/шт. Хіба не дуже цікаво, що за день ліки значно подешевшали?

карта цін на «Гепарин-Фармекс» на 09.05.2019

Крім цього Гуменюк Микола настільки нахабний, що навіть продав ці ліки за цінами, що перевищують гранично допустимі норми зазначені у державному Реєстрі оптово-відпускних цін на лікарські засоби. Та це не вперше ТОВ «Медичний центр М.Т.К.» продає ліки медзакладам за завищеними цінами. Так, 11 лютого 2019 року Закарпатський обласний клінічний онкологічний диспансер також уклав угоду на закупівлю медикаментів у ТОВ «Медичний Центр «М.Т.К.», сума договору — 3,5 млн грн. Відповідно до угоди закарпатські онкологи заплатили вдвічі більшу ціну за один препарат власнику ТОВ «Юрія-фарм» і головному акціонеру ТОВ «Медичний Центр «М.Т.К.».

Онкологічний диспансер придбав 33 найменувань ліків, серед яких 100 шприців препарату «Емавейл», який купили по 1391 грн за штуку. При цьому на цей час в аптеках «Емавейл» продають за ціною від 808 до 850 грн. Та і це ще не все, адже це вже друга така угода між цими сторонами.

29 листопада 2018 року Закарпатський обласний клінічний онкологічний диспансер придбав у ТОВ «Медичний Центр «М.Т.К.» два найменування препаратів для лікування захворювань крові на загальну суму 364,87 тис. грн. – переплата становила не менше 120 — 150 тис. грн. Тоді «Емавейл» придбали за 1391 грн за упаковку, при тому, що ціни в аптеках були на рівні 750 грн. Та ці угоди не є одиничними – їх дуже багато, а найголовніше практично всі є сумнівні та із завищеними цінами.

Про злочинні схеми Гуменюка знають багато людей, та в нашій державі фармацевтичний бізнес наче знаходиться поза межами діяльності правоохоронних органів. Скільки б влада не мінялась і не обіцяла навести лад і побороти корупцію в цій сфері – нічого не виходить, а все тому, що вони не знищують корупцію, а її очолюють. Тому, через таких «Гуменюків» українська медична система ще довго буде пасти задніх в міжнародних рейтингах, та це не найстрашніше – найгіршим є те, що через таких осіб ліки до людей потрапляють по шалено завищених цінах, а ті хто не може собі дозволити їх купити – помирають.

Тому, Миколу Івановича Гуменюка потрібно вважати «борцем» із реформами в медицині, а найголовніше – вбивцею людей, хай не напряму, але його дії унеможливлюють лікування багатьох наших співвітчизників. Тому, підкреслюємо, першочерговим у медичній реформі треба провести очищення від корупціонерів, а це призведе до збереження мільйонів життів у нашій державі, як і мільйонів бюджетних гривень. Надіємось, що новий Президент візьме це до уваги і найперше покарає корупціонера Гуменюка Миколу Івановича та йому подібних, а згодом і проведе дійсно правдиву реформу медичної сфери України.

Igor Dumka

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео