Зловивши в Бродах батька і сина на махінаціях у тендерах, АМКУ не помітила їхнього партнера

Зловивши в Бродах батька і сина на махінаціях у тендерах, АМКУ не помітила їхнього партнера
112511 ПЕРЕГЛЯДІВ

Загалом тендери в Бродах дістаються виключно цим людям.

В Україні величезна частка тендерів дістається виключно «своїм» людям. Так, гірка статистика свідчить, що більшість торгів по містах виграють одні і ті ж люди, переважно місцеві депутати або їх родичі. Не виключенням з цієї статистики є і місто Броди, що на Львівщині, де місцевий депутат разом із сином та дружиною вичищали повністю всі тендери, які тільки з’являлись в даному місті. Та як на диво, звісно не без допомоги журналістів, Антимонопольний комітет врешті решт відреагував на ці безкарні правопорушення. Та, як виявилось відреагували і наказали не всіх учасників великої корумпованої схеми. Тому, що в депутата є ще один спільник, який досі не наказаний і продовжує «піджимати» під себе всі тендери у цьому місті.

Найперше розкажемо про головних героїв над якими восторжествувало верховенство права. І так, адміністративна колегія Львівського територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала ТОВ «Рута», власником якого є депутат Бродівської райради Петро Стах і приватного підприємця Дениса Стаха по 27 тис. грн кожного за узгоджені дії на торгах. Ці двоє людей приходяться одне одному батьком і сином. Обидва учасники змагались на тендері із закупівлі м’яса для госпіталю Нацгвардії в місті Золочів загальною вартістю 381 тис. грн.

Петро Стах є власником 75% ТОВ «Рута» та директором цієї фірми, ще 25% фірми належить Галині Івасюк – дружині Петра Стаха та матері Дениса Стаха. Якщо трохи детальніше придивитись до цього тендеру, то навіть не знаючи інформації, що два учасники є родичами досить помітно, що між ними є тісний зв’язок. Так, Денис Стах на підтвердження своєї кваліфікації надав договір, укладений з ТОВ «Рута», на переробку сировини великої рогатої худоби та декларацію виробника на готову продукцію того ж підприємства. Крім цього АМКУ повідомив, що обидва учасники завантажували документи з однієї IP-адреси, Денис Стах вказаний, як працівник ТОВ «Рута», а його контактною особою на тендері була Олена Стах – бухгалтер «Рути», яка також є членом даного сімейства.

От такий собі сімейний бізнес в Бродах організував місцевий депутат. Крім штрафу ці люди ще отримали трирічну заборону на участь у відкритих торгах. В загальному Денис Стах переміг у 4 тендерах на 1,6 млн грн і в цих тендерах конкурентом завжди виступало ТОВ «Рута», яке в свою чергу з 2018 року підписало 28 контрактів на майже 7 млн грн.

Та якщо трішки придивитись до депутата Стаха і його ТОВ «Рута», то можна помітити ще щось надзвичайно цікаве, що АМКУ не помітив або закрив очі. Ми обов’язково подамо звернення і попросимо АМКУ більш пристрасно придивитись до Петра Стаха.

І так, якщо переглянути ще тендери які відбувались у Бродах, а в них завжди, як правило один з учасників ТОВ «Рута», то стає явним що в період коли не брав участі Денис Стах, то брало інше підприємство — ТОВ «ІНЗАРГО» (ЄДРПОУ 38501167). Керівником цього підприємства є Шмігельський Юрій Володимирович, а зареєстровано за адресою Львівська обл., Золочівський район, село Плугів, вул. Тернопільська, будинок 17. Загалом тендери відбувались у Бродах за участі ТОВ «Рута» і ТОВ «ІНЗАРГО», і лише інколи за участі Дениса Стаха. В більшості на цих торгах перемагало підприємство Шмігельського, та якщо хоча б зверху глянути, то стає зрозумілим – ці тендери фіктивні і без дотримання правил. Ці тендери проводились по зговору учасників. Однією дуже суттєвою помилкою є те, що при «показових» зниженнях цін (кроків зниження) не було дотримання правил. Адже в переважній більшості на цих торгах був встановлених крок в розмірі 0,5% від суми розіграшу тендеру. Учень початкових класів може порахувати, що при цих кроках допущені помилки з ціллю вигоди.

До прикладу: тендер на закупівлю м’яса замороженої яловичини і м’яса курки від замовника «Бродівський комунальний дошкільний навчальний заклад №1» Бродівської районної ради Львівської області на суму 124550 грн. виграло ТОВ «ІНЗАРГО». Початкова пропозиція даної фірми становила 121900 грн., друга сторона в особі ТОВ «Рута» початкову ціну вказало 123240 грн. Завершились торги перемогою у сумі 117 014,99 грн. ТОВ «ІНЗАРГО», а пропозиція ТОВ «Рута» була всього на 1 копійку більшою 117 015,00 грн. От так, інколи підприємцям бракує однієї копійки. Та суть тут в іншому: мінімальний крок становив 0,5% від 124550 грн, що є 622,75 грн., а це означає, що найближча сума перемоги ТОВ «ІНЗАРГО» мала становити 116918 грн. А кінцева сума виходу із торгів ТОВ «Рута» мала бути 117012,75 грн. Це елементарні математичні підрахунки. Далі детально не будемо прописувати інші тендери, ми прикріпимо посилання на них, де кожен охочий може переглянути безглузді помилки у злочинних тендерах, на які АМКУ закриває очі.

Ось перелік:

Це лише кілька прикладів, а таких тендерів дуже багато за участю саме цих сторін.

Як бачимо, ще один приклад корупції із ще одного міста України. Дуже шкода, що в реальності таких схем є тисячі, а найголовніше, що на них закривають очі. А в цій ситуації все дуже підозріло, адже переважно, коли людину ловлять на певному злочині то перевіряють на участь у інших подібних діяннях. А в даній ситуації АМКУ не побачила реальні протизаконні дії. Та й взагалі цей штраф виписали тільки після втручання журналістів.

На фоні останніх подій в Україні напрошується питання, а чи потрібно тримати на державному утриманні багато бездіяльних структур? Можливо вигідніше підписувати договори із журналістами… Як приклади: розкрадання в «Укроборонпромі» розкрили журналісти, і в даному випадку також. Чому…

Ihor Dumka

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео