Депутат Київради Сергій Артеменко приховує доходи і переписав майно на своїх батьків, які мають нерухомості на майже 22 мільйони

Депутат Київради Сергій Артеменко приховує доходи і переписав майно на своїх батьків, які мають нерухомості на майже 22 мільйони
296263 ПЕРЕГЛЯДІВ

Депутат Київради від фракції “Європейська Солідарність” Сергій Артеменко приховує доходи і переписав майно на своїх батьків. Центр медіарозслідувань “Булава” виявив значні неспівпадіння у деклараціях поданих Сергієм Артеменком з реальним майновим станом його родини. Пенсіонери, батько та матір Артеменка, мають елітні котеджі під Києвом та значну кількість земельних ділянок, на відміну самого депутата Київради, який не має навіть власного житла і до 2019 року декларував лише квартиру дружини в Луганську.

Фото: Сергій Артеменко

Відповідно до електронної декларації Сергія Артеменка він з родиною безоплатно користується квартирою розміром у 92,5 квадратних метрів у житловому комплексі “Яскравий” по вулиці Дегтяренка Петра 33. Ця квартира належить його батьку Віктору Артеменку і придбав він її у 2019 році. Оціночна вартість квартири може становити близько 100 тис.дол. У своїй декларації Сергій Артеменко зазначає, що вартість квартири становить 2 мільйони 208 тисяч гривень. 

Фото: ЖК “Яскравий”

Віктор Артеменко, відповідно до державного реєстру речових прав на нерухоме майно,  є власником квартири за адресою вул.Милославська, 2. Загальною площа 40,0 кв. метрів.Ця квартира придбана у 2017 році, а станом на сьогодні вартість такої ж квартири в цьому будинку  близько 48 тис.дол.

У 2019 році батько депутата Київради став власником земельної ділянки 0,2 га у селі Рожни. Ще одна ділянка площею 0,15 га була придбана батьком Артеменка у 2015 році в селі Пухівка. Обидві ділянки вартують не менше 500 тисяч гривень. Також на батька Артеменка записане нежитлове приміщення площею 77 кв.метри у ЖК “Амурський”. Вартість одного квадратного метру нежитлового приміщення у ЖК “Амурський” наразі становить 18.000 тис.грн. Тож батьку Артеменка 77 кв.метрів обійшлися приблизно у 1.000.000 грн. 

2011 року Віктор Артеменко став власником квартири у курортному Трускавці Львівської області розміром у 52 квадратні метри. Нині подібна квартира в курортному містечку коштує 28 тисяч доларів.

Мама Сергія Наталя Артеменко також володіє елітною нерухомістю, зокрема, державний реєстр речових прав на нерухоме майно свідчить, що на неї записана квартира площею 40 кв. метрів у елітному ”ЖК Десна Резіденс”, у селищі Зазим’я під Києвом. Вартість такої квартири становить 1 322 000 млн. грн. Житло було придбане у 2017 році.

Фото: ЖК Десна Резіденс

Ще на Наталю Артеменко записаний “садовий будинок” площею 481 кв. метрів у дачному кооперативі “Чорнобилець” дарований у 2015 році та земельна ділянка під будинком площею  0.0798 га. Вартість ділянки приблизно такого розміру у кооперативі “Чорнобилець” становить 3.312.000 млн. грн, адже цей кооператив розташований на березі Дніпра у Оболонському районі столиці.

Вартість будинку відповідно калькуляції будівництва програмою АВК-5 становить 5 000 000 гривень, але ринкова вартість, що підтверджується пропозиціями продажу на сайтах продажу нерухомості та OLX , недобудований будинок такого розміру становить щонайменше 8 мільйонів гривень. 

Фото: Будинок у кооперативі “Чорнобилець”

Крім цього будинку у 2019 році Наталя Артеменко стала власницею садового будинку площею 85 кв. метри у садовому товаристві “Десенка” Броварському районі Київської області придбаний у 2019 році, вартість цього майна стартує від 1.000 000 гривень. 

Наталі Артеменко належать нежитлові приміщення за адресою просп. Повітрофлотський 3 та проспект Свободи 3 загальною площею 71.1 і 99,1 квадратні метри відповідно. Право власності на обидва комплекси нежитлових приміщень були набуті одночасно  28.05.2015. 

У 2015 році ФГВФО виставляв на аукціон нежитлові підвальне приміщення з №1 по №9 за адресою Повітрофлотський проспект 34 загальною площею 76,3 кв. метри. Стартова ціна приміщень на аукціоні вказувалась у 300 752,00 тис. грн. Тож можна припустити, що два комплекси нежитлових приміщень записаних на мати Артеменка коштували приблизно 700 тис. грн. 

Батько та мати Сергія Артеменка не займалися підприємницькою діяльністю і вже давно перебувають на пенсії, адже обоє уроженці 1953 року. Відомо лише що подружжя Віктор і Наталя Артеменки були чиновниками Оболонської районної ради у Києві. 

Всі ці статки на мільйони гривень ніяк не підтверджуються офіційними електронними деклараціями, які подавав Сергій Артеменко починаючи за всі роки. Відповідно до декларації, у 2016 році усі доходи Артеменка склали 17 тисяч 262 гривні. Це кошти на які рік жила вся його родина, дружина та троє дітей, адже ніяких інших доходів сім’ї у декларації не вказано. У 2017 році він задекларував зарплати 12 500 гривень та 20 тисяч гривень від продажу майна. (Інших доходів родини не вказано).

За 2018 рік у декларації поданій Артеменко вказана його зарплата у 18 000 гривень та зарплата дружини 12000 гривень. 346 тисяч гривень Артеменко отримав за продаж майна. також він задекларував 125 тисяч гривень отриманих з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, хоч у попередніх деклараціях не було жодної згадки про якісь збереження в банках.

2019 року Сергій Артеменко знову декларує 429 450 гривень сплачених ФГВФО повернутих зі збанкрутілого банку “Форум”. Однак у попередніх деклараціях про існування цього вкладу він не згадував.

У 2019 році подружжя Артеменків не отримало жодної копійки заробітної плати, лише 1720 гривень державної соціальної допомоги отримала дружина Єрьоміна Наталія. Натомість Артеменко зазначив подарунок грошима від батька розміром 93 тисячі гривень. Це саме тоді, коли його батько-пенсіонер Віктор Артеменко придбав ще й квартиру вартістю у 100 тисяч доларів, і яку сам Артеменко в декларації оцінює у 2 мільйона 208 тисяч гривень.

Остання подана електронна декларація Сергія Артеменка за 2020 рік теж не пояснює походження великої кількості нерухомого майна та автомобілів, якими володіє родина депутата Київради від “Європейської Солідарності”.

В документі йдеться, що Артеменко отримав за рік 11 482 гривні зарплати. Дружина зарплати не отримувала, лише 6 тисяч гривень державної соціальної допомоги. Також родина отримала 582 гривні процентів. Однак, знову “молодій сімї” вимушений допомагати батько, який подарував 100 тисяч гривень. Крім цього, відповідно до декларації, Сергій Артеменко позичив 198 тисяч гривень у такого собі Пісаренка Віталія.

Приховав Сергій Артеменко у електронних деклараціях і кілька підприємств, якими володіє. Зокрема, згідно інформації youcontrol Артеменко володіє як засновник 20% ТОВ “Глобал Метаморфік ЛТД” з статутним капіталом 60 500 гривень.

Також Сергій Артеменко володіє 25% у відкритому акціонерному товаристві “ЗАГОТОВОЧКООПЕРАЦІЯ”, а статутний фонд підприємства складає 28 мільйонів 450 тисяч 453 гривні. Особистий розмір внеску Сергія Артеменка в статутний капітал підприємства становить  7 112 613,00 грн. 

Також депутат приховує свою 11% частку у ТОВ “ТТЦ “ЕЛЕКТРОНІКА”. 

Але не тільки підприємства приховує Сергій Артеменко, він чомусь не вказує навіть громадські організації засновником яких виступає.  Так немає деклараціях згадки про “Благодійний фонд  “Дніпровська сила”, яку він заснував разом з колишнім колегою по Київраді Тарасом Криворучко. 

Попри неадекватні соціальному статусу доходи  Сергія Артеменка його родина має не дешеві засоби пересування. Зокрема, у власності Артеменка перебуває два причепи для перевезення човнів загальною вартістю приблизно в 50 тисяч гривень. Та катер Finval 475EVO вартістю при мінімальній комплектації від 12 тисяч доларів. 

Фото: катер Фінвал 470

Дружина Наталя Єрьоміна є власницею автомобіля KIA SPORTAGE вартість якого в декларації зазначається в понад 454 тисячі гривень.

Столичний депутат декларує MITSUBISHI PAJERO SPORT 2.5 TD 2011 року та автомобіль TOYOTA CAMRY 2014 року випуску. Сукупна вартість таких автомобілів складає близько 30 тисяч доларів. 

Сергій Артеменко з 2006 року займається політикою, саме тоді він став депутатом і заступником голови Дніпровської райради в Києві очолюючи фракцію Блоку Леоніда Черновецького. 

2010 року Сергій Артеменко був офіційним спостерігачем на президентських виборах від Віктора Януковича. Але такий політичний шлейф не став перепоною для того, аби Артеменка прийняли до лав Блоку Петра Порошенка. У 2014 році Сергій Артеменко очолив Дніпровську районну організацію “Блок Петра Порошенка”. 2020 року від партії “Європейська Солідарність” Артеменка обрано до Київради де отримав посаду секретаря постійної комісії Київської міської ради з питань власності. А чому і ні, з власністю Артеменко поводитися вміє, як бачимо. Адже приблизна вартість рухомого і нерухомого майна що належить Сергію Артеменку та його батькам, яку вдалося виявити Центру медіарозслідувань Булава становить 21 мільйон 720 тисяч гривень. А вартість статутного капіталу, який не декларував Артеменко, складає понад 7 мільйонів 122 тисячі гривень. 

У зв’язку з численними порушення антикорупційного законодавства Центр медіарозслідувань “Булава” направляє до НАБУ, НАЗК та інші компетентні органи заяви про порушення антикорупційного законодавства.

Матеріал створено за допомогою аналітичної системи YouControl, державного судового реєстру, державного реєстру речових прав на нерухоме майно та інших відкритих джерел.

bulava.info


Редакція не несе відповідальності за зміст опублікованих повідомлень інформаційних агентств та реклами і може публікувати статті, не поділяючи точку зору автора.

По всіх питаннях щодо опублікованого матеріалу звертайтесь на електронну пошту: [email protected]

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео