Донецький прокурор за два дні “збудував” під Києвом котедж на 6 мільйонів

Донецький прокурор за два дні “збудував” під Києвом котедж на 6 мільйонів
165149 ПЕРЕГЛЯДІВ

Інспекція Генпрокуратури завела кримінальну справу проти прокурора Лівочки за статею “декларування недостовірної інформації”.

Слідче управління Генеральної інспекції ГПУ перевіряє спосіб життя нинішнього першого заступника прокурора Донецької області Олександра Лівочки.

З ряду ухвал Печерського райсуду Києва, датованих 5 грудня, відомо, що наприкінці жовтня 2017 року зареєстровано кримінальне провадження, в якому Лівочка підозрюється у декларуванні недостовірної інформації (ст. 366-1 КК України).

Під час перевірок майнових статків донецького прокурора, які з квітня проводила комісія Генпрокуратури, слідству вдалося вийти на цікаві деталі. Так, в електронній декларації за 2016 рік він вказав купівлю земельної ділянки площею 10 соток за 174 тис. грн, яка розташована на вулиці Олександра Олеся, 3 у Бучі Київської області. Через майже місяць Лівочка оформив право власності на житловий будинок площею 161,2 кв. м на цій же земельній ділянці. При цьому декларант не вказав вартість житла.

Як з’ясувало досудове розслідування, донецький прокурор після купівлі землі у Бучі направив до Департаменту ДАБІ у Київській області відповідні документи щодо дозволу на початок будівельних робіт. Таке підтвердження він одержав 4 травня 2016 року. А вже 6 травня керівник ПП “ГЕО” провів технічну інвентаризацію закінченого будівництва об’єкту, який готовий до експлуатації на вказаній земельній ділянці.

Факт появи на паперах житлового будинку “може свідчити про приховану прокурором Лівочкою купівлю не тільки земельної ділянки, а вже розташованого на ній збудованого будинку, який лише потрібно було ввести в експлуатацію”, говориться у матеріалах слідства.

Більше того, на сайті www.domik.ua на початку січня 2016 року було оприлюднено оголошення про продаж будинку (рік побудови – 2015) за $255 тис. на вулиці Олександра Олеся в Бучі. Продавцем виявився один з основних забудовників Бучі, яка за останні роки викупила понад 100 земельних ділянок в місті та його околицях. До речі, цей же забудовник продав прокурору Лівочці земельну ділянку у Бучі за 174 тис. грн.

Крім цього, та ж сама комісія ГПУ “нарила” порушень Олександром Лівочкою та його водієм під час користування службовим SkodaSuper B. Йому закидають безпідставне “спалення” 608 км у святкові дні; 2,5 тис. км – під час у щорічної відпустки водія; 2,5 тис. км – коли Лівочка був у відрядженні, а його водій – на робочому місці; 10,2 тис. км – у щорічній відпустці; 914 км – у відпустці без збереження заробітної плати.

Таким чином, загальний безпідставний пробіг службового автомобіля першого заступника прокурора Донецької області становив 16,9 тис. км, обсяг витраченого пального – 1623 л на загальну суму близько 31,4 тис. грн.

Аналіз майнового реєстру дав змогу віднайти нерухомість прокурора Лівочки з пропискою в окупованому Донецьку, якої немає в е-декларації за 2016 рік. Мова йде про трикімнатну квартиру площею 136,8 кв. м, що на проспекті 25-річчя РСЧА. Житло знаходиться у власності першого заступника прокурора Донеччини з листопада 2011 року. Між іншим, це квартира була вказана у паперовій декларації прокурора за 2014 рік.

Водночас ресурс Prosud пише, що донецьку квартиру площею 136,8 кв. м прокурор продав за 1,5 млн. грн ще наприкінці 2015 року. Її покупцем виявилася співзасновниця ТОВ “Донбас” Алла Бухман. Натомість у майновому реєстрі це помешкання досі закріплене за Лівочкою.

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео