Криптовалютні прокурори. Запаси «особиста» Володимира Іванцова

Останнім часом вважається модним і сучасним вкладати свої заощадження в криптовалюту. Особливо це стосується тих, хто свої грошики нажив не зовсім прозорим чином, в тому числі чиновників і представників силових структур.
Чомусь і чиновники, і силовики не гребують заощадженнями в криптовалюте, не думаючи про те, що їхні колеги з Європи і США як раз не особливо хочуть зв’язуватися з такого роду темами, розуміючи, що при їх виявленні скласти двічі два, вважаючи їх нетрудові доходи, простіше простого.
А в Україні криптовалюта розглядається виключно як спосіб порівняно швидкого і практично недоказуемого традиційними способами збагачення. Надто велика спокуса тримати залізячки, здатні дорожчати нечуваним чином до 20 тисяч доларів за одну монету. На це і ведуться вітчизняні чиновники і силовики, які продовжують складати такі монетки в надії, що вони ще підскочать у ціні.
До таких громадянам у погонах, як не дивно, можна віднести і тридцяти шестирічного жителя Маріуполя Володимира Васильовича Іванцова. Цей достойний товариш займає посаду прокурора відділу запобігання правопорушень в органах прокуратури Управління внутрішньої безпеки Генеральної інспекції ГПУ в Донецькій області.
Зовсім недавно, а точніше – в 2015 році, прокурор Іванцов обіймав посаду слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу Прокуратури міста Києва. І що цікаво, теж виявився жертвою або улюбленцем долі криптовалютной лихоманки. Щоб оцінити масштаби накопичень прокурора Іванцова, досить звернутися до його декларації. За 2018 рік.
Крім традиційного для багатьох описи рухомого і нерухомого майна, декларація Володимира Васильовича рясніє згадками про цілому переліку належать саме йому криптовалютных заощаджень, а саме: 1.87675 BTC, 45.4545 LTC, 279.7203 LTC, 115251.6327 XLM, 39.6301 ETH, 337.7290 ETC, 2744.9452 NEO, 11330.1608 ADA.
Вся ця багатьом незрозуміла “абракадабра” насправді означає наступне. Державний чиновник, співробітник прокуратури за власні так звані “фіатні” грошові кошти (або ж – традиційні гроші) придбав через якогось невідомого громадськості оператора близько фінансових послуг з обміну зазначені вище засоби, вартість яких на даний момент, 12 серпня 2019 року, становить 2,65 мільйонів гривень, або ж , $100 тисяч.
І це цілком узгоджується з тими цифрами оціночної вартості на момент набуття у власність, які пан Іванцов вказав у своїй декларації, бо дійсно, купуючи 1,87675 BTC в березні 2013 року приблизно за $85 це зовсім не ті ж більш ніж $21 тисячі сьогодні, при нинішньому обмінному курсі.
Тобто, пан Іванцов якимось несумірним чином покращив свій добробут, і перевів його в криптовалюту. Хоча законодавство, на варті інтересів якого і знаходиться прокурор Іванцов, передбачає, що у разі різкого і грандіозного поліпшення умов життя чиновник зобов’язаний розповісти про це і показати, як саме і внаслідок чого це стан покращився. А Іванцов Володимир вирішив на це обставина просто «забити», бо хто там буде копатися в його криптовалютных заощадженнях, вираховуючи курс.
Таким чином “покращення” добробуту маріупольського прокурора Володимира Іванцова навіть сьогодні, зі значно “просевшими” обмінними курсами криптовалют, більш ніж в 30 разів перевищує зазначений вище рівень декларування для державних службовців та осіб, уповноважених на виконання функцій держави, не кажучи вже про особливі корупційних ризиках, пов’язаних з роботою в органах прокуратури.
Якщо ж порахувати криптоактивы нашого сьогоднішнього героя станом на 1 січня 2018 року, коли, власне, він і повинен був проводити розрахунки своїх майнових “поліпшень”, то виходить ще менше безстороння картина, тому що загальна сума таких інвестицій становила тоді понад 11 мільйонів гривень.
Скажімо чесно, це вельми непогано для співробітника внутрішньої безпеки” Донецької обласної прокуратури. Цікаво, що прокурор Іванцов, мабуть, вважаючи українців зовсім вже “дрімучими”, цинічно декларує придбання напівспортивного автомобіля “Volkswagen Golf GTI” 2016 року випуску за 70,5 тисяч гривень, коли такий автомобіль в растаможенном, хоча і в дуже критичному технічному стані продається не дешевше 320 тисяч гривень.
Слід зазначити, що прокурор Іванцов ще є членом громадської організації “Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів” Федерації мотоциклетного спорту України, та офіційно отримує понад півмільйона гривень в якості заробітної плати.
Тут або колегам пана Іванцова треба б придивитися до свого сотоварищу більш ретельно, або ж хоча б нехай Володимир Васильович наступного разу якось більш скромно виписує власну декларацію. І нехай колеги проконтролюють свого товариша, щоб не забути йому до кінця 2019 банківського року внести на рахунок Держказначейства всі обов’язкові платежі, а саме податок на доходи фізичних осіб та хоча б “військовий збір”…
А то вже якось зовсім ніяково виходить, шановний прокурор Іванцов.
Сергій ВЕСЕЛОВ