Розкіш по-суддівськи: золота нерухомість спільника одіозних суддів Вищого господарського суду

Розкіш по-суддівськи: золота нерухомість спільника одіозних суддів Вищого господарського суду
250993 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сотні об’єктів нерухомості, готелі в Австрії та ОАЕ, апартаменти у Відні та Франкфурті. Все це будні одіозних суддів Вищого господарського суду – Віктора Татькова та Артура Ємельянова. Саме вони стали головними символами судової корупції в Україні. Однак журналісти 1News виявили факти, які свідчать, що в їхніх схемах міг бути задіяний третій спільник – заступник Татькова у ВГС Анатолій Осетинський.

колишній заступник голови ВГС Анатолій Осетинській з дочкою Ганною

Осетинський вважається старожилом судової системи. Ще в 1991 році він був обраний заступником голови Вищого арбітражного суду України, а у 2001-му – заступником очільника Вищого господарського суду. На останній посаді він пропрацював до осені 2013 року, коли в силу віку вимушений був піти на пенсію. Таким чином, Осетинський обіймав високу посаду спершу за одіозного Дмитра Притики, який в свій час обріс нерухомістю не менше, ніж його послідовники, – згодом за Сергія Демченка і залишався у своєму кріслі, коли судом керував згаданий Віктор Татьков.

З журналістських розслідувань зараз відомо, що Татьков з молодою дружиною та двома дітьми переховується у Відні. Його колега Артур Ємельянов, хоча й намагався залишитися в судовій владі Україні, проте в решті решт, за даними нардепа Сергія Лещенка, став фігурантом кримінальної справи в Австрії. Їхньому колезі Анатолію Осетинському вдалося вийти сухим з води, однак можливо ненадовго.

Справа в тім, що елітної нерухомості в Осетинського аж ніяк не менше, ніж у його колишніх начальників. Ниточкою, за якою вдалося розкрутити клубок шаленого збагачення родини судді у відставці, виявилась його дочка Ганна.

Зараз вона працює в юридичній компанії «CTRL», де її партнером в тому числі виступає відомий адвокат Андрій Смирнов. Той самий, який захищав екс-міністра юстиції Олену Лукаш, а також активно підтримує біглого головреда видання «Страна» Ігорю Гужву та інших проросійсько налаштованих діячів.

Зі сторінки Ганни Осетинської у Facebook можна також дізнатись, що вона добре знайома з дружиною екс-начальника свого батька, який переховується у Відні, Віктора Татькова – співачкою Ярославою Красильниковою. Вони лайкають фото одна одної та пишуть достатньо дружні коментарі.

Цікаво, що юридичної адресою фірми «CTRL», за даними бізнес-пошукової системи «YouControl», виступає квартира самої Ганни Осетинської. Те, що помешкання в історичному центрі Києва на вулиці Лисенка, 8 належить їй, підтверджує реєстр майнових прав. Окрім того, в цьому ж будинку у юристки є ще одна квартира на гараж поруч.

Сказати, що ця нерухомість є дуже дорогою – нічого не сказати. Адже квартири Осетинської розташовані в історичній будівлі поблизу Золотих воріт фактично напроти Оперного театру. Зараз однокімнатна квартира в цьому будинку продається за 228 000 доларів, або майже за 6,4 мільйонів гривень.

Але найцікавіше те, що за юридичною адресою фірми Ганни Осетинської прописаний її батько – Анатолій. Ця квартира та сусідня родиною юристів були придбані акурат під його відставку з Вищого господарського суду – восени 2013 року.

Загалом, як підрахували журналісти, Ганні Осетинській належить 6 елітних квартир, площею 577 квадратних метрів, 2 будинки по 140 та 171 кв. м, 5 земельних ділянок і 7 гаражів. Якщо скласти тільки площу машиномісць, то вона потягне на дуже непогану квартиру у 100 кв. метрів. А якщо врахувати, що вся ця нерухомість розташована в самісінькому центрі Києва, то про її вартість можна тільки здогадуватись.

Наприклад, Ганна Осетинська є щасливою власницею трьох апартаментів у найдорожчому житловому комплексі Києва «Новопечерські липки». Ціна квадратного метра тут стартує від 65 000 гривень. Також в цьому ЖК у неї три машиномісця.

Окрім того, дочці судді Осетинського належать апартаменти та гараж поблизу театру Франка у Києві по вулиці Ольгинська. Це майно, як і офісні приміщення на Печерську, вона змогла відсудити у чоловіка, з яким має двох спільних дітей і перебувала у шлюбі з 1999 по 2011 роки. Цю інформацію журналісти дізнались з Реєстру судових рішень.

У матеріалах справи щодо розподілу майна Осетинської та її чоловіка можна прочитати цілу детективну історію. Загалом все зводиться до того, що чоловік використовував юристку у своїх бізнес-проектах, користувався її грошима, а також здавав їхнє спільне майно в оренду, про що забував повідомити Ганну Осетинську. Більше того, суду розповіли, що він також не підтримував їхніх спільних дітей, які потребують постійного лікарського догляду. В результаті декількох років судової тяганини, квартира, гараж та офісне приміщення відійшло Ганні Осетинський.

Журналісти змогли дізнатись, що горе-чоловіка дочки Осетинського звуть Сергій Поздняков і нині він є позаштатним помічником народного депутата від Радикальної партії Андрія Лозового. Окрім того, в 2015 році Поздняков балотувався від РПЛ до Київської місцевої ради, проте безуспішно. А з 2006 по 2009 рік він радив одіозному депутату від «Батьківщини» Віктору Лозінському. Тому самому, що два роки тому звільнився з в’язниці, в якій сидів за вбивство людини.

До речі, помічницею цього ж Лозінського була і Ганна Осетинська. Це засвідчують дані проекту «Посіпаки».

З політикою дочку судді Осетинського пов’язує ще один яскравий момент. Місцем її реєстрації значиться будинок в Києві за адресою вулиця Володимирська, 49А. Також, згідно з реєстром майнових прав, тут у неї є ще й паркомісце.

Політичним журналістам ця адреса добре знайома. Адже тут в свій час мала нерухомість чи не вся верхівка влади колишнього президента Віктора Януковича, включаючи його самого.

Так, за даними видання «Наші гроші», Янукович приватизував квартиру на Володимирській, 49А у 2003 році, коли змінив крісло донецького губернатора на посаду прем’єр-міністра України. Також тут мали квартири колишній генеральний прокурор Віктор Пшонка і його син Артем. Сусідами родини Осентинських був і екс-головний митник країни, комуніст Ігор Калєтнік, а також колишній спікер Верховної Ради Володимир Рибак. Як бачимо, будинок облюбували всі найбільші соратники Януковича.

Нагадаємо, одіозні начальники Осетинського – Татьков та Ємельянов змогли збагатитися саме в часи біглого президента, як власне і наш герой. Загалом, тільки з червня по листопад 2013 року дочка Анатолія Осетинського стала власницею 5 квартир, 5 гаражів, 3 земельних ділянок та 1 будинку. До сьогоднішнього дня вона фактично не набула нового майна, окрім земельних ділянок та садового будинку у селі Гатне та відсудженої у колишнього чоловіка нерухомості.

Отже, саме в той час, коли Анатолій Осетинський завершував кар’єру у Вищому господарському суді, його дочка змогла стати щасливою власницею шаленої кількості майна на мільйони доларів.

Саме тому дивує, чому слідство веде справи Віктора Татькова та Артура Ємельянова і цілковито обходить їхнього ймовірного спільника Анатолія Осетинського, ім’я якого відоме чи не всій верхівці суддівської влади України.

Аби заповнити цю прогалину, журналісти мають намір передати всі здобуті документи до прокуратури, щоб там перевірили, чи не пов’язане часом шалене багатство дочки Осетинського з його довготривалою роботою у Вищому господарському суді.

Анна Межова

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео