Глава Ради НБУ Богдан Данилишин:Свідки «очищення» стараються втриматися на своїх місцях і дискредитувати нове керівництво НБУ

Глава Ради НБУ Богдан Данилишин:Свідки «очищення» стараються втриматися на своїх місцях і дискредитувати нове керівництво НБУ
106838 ПЕРЕГЛЯДІВ

Як було неодноразово підкреслено Президентом України Володимиром Зеленським, Національний Банк України є абсолютно незалежною інституцією із власним мандатом. Запорукою і гарантом незалежності НБУ є Рада Національного банку – Конституційний орган, на який покладено завдання розробки Основних засад грошово-кредитної політики – дороговказу діяльності НБУ.

Цей конституційний документ і чинне законодавство України є підставою для роботи Правління НБУ. Члени Правління мають діяти тільки в спосіб і в межах, передбачених чинним законодавством і не займатися самодіяльністю, тим більше – вдавати з себе якихось політичних фігур – у більшості випадків лузерів. Ще 22 липня Рада НБУ рекомендувала новому Голові НБУ, члену Ради  Кирилу Шевченку визначитись щодо заступників Голови НБУ, які призначались Радою на період повноважень Голови Національного банку. Хіба повноваження В. Гонтарєвої не закінчились? А «великого політика Смолія ще тривають? То що роблять в НБУ пані Рожкова і пан Сологуб? Кириле Євгеновичу - пора виводити на чисту воду все «очищення», тисячі зруйнованих людських доль і підприємців, різного роду махінації! Скільки ще можна терпіти! Рада неодноразово давала оцінки діяльності колишнього Правління НБУ – негативні оцінки. 

І ще про незалежність НБУ. Підтримка фінансової стабільності в державі є абсолютно не можливою без дотримання цього базового принципу його функціонування. Два перші місяці на посаді Голови НБУ довели, що Кирило Шевченко є не тільки супер професіоналом в банківському секторі, який користується повагою всіх гравців на ринку, а і тією людиною, яка абсолютно повністю незалежна від будь-якого тиску. Таким чином можна однозначно стверджувати, що пан Шевченко - на своєму місці, а заяви маніпуляторів з приводу тиску на НБУ були не чим іншим, як дрібними дрязгами, які мали на меті дестабілізувати ситуацію в країні.

Як показала практика - всі звинувачення в політичному тиску на НБУ та загрозу перетворення його в "політичну одиницю" виявились безпідставними. НБУ зберігає політику гнучкого курсоутворення та інфляційного таргетування, що вже підкріплено Основними засадами грошово-кредитної політики на 2021 рік, які було прийнято на попередньому тижні.

Запорукою нормального розвитку держави є не тільки ефективне функціонування окремо взятої державної інституції, а і забезпечення ефективних комунікацій між всіма стейкхолдерами. Перші два місяці роботи Кирила Шевченка на посаді голови НБУ доводять, що діалог Міністерства Фінансів і НБУ значно покращився. Про що неодноразово заявляли обидва голови відомств.

Безсумнівною перевагою Кирила Шевченка, який відзначає в ці дні другий місяць свого призначення на посаду голови НБУ, є високий рівень професійних навичок і комунікаційних якостей, які дозволили йому значно посилити комунікацію  із банками та міжнародними фінансовими інститутами для збільшення обсягів кредитування реального сектору економіки.

Банки мають два підходи до розвитку кредитування в умовах ситуації  карантину — АГРОПОЛІТ

Враховуючи те, що певні політичні гравці намагаються використовувати тактику "чим гірше в країні - тим краще для них", цілком очікуваним є те, що ті атаки на нового голову НБУ Кирила Шевченка, свідками яких ми були два місяці тому, можуть тривати і в майбутньому. Країна входить в новий пік політичного циклу - місцеві вибори на носі, а привидів для глобальних передвиборчих маніпуляцій стає все менше. Реальна відкритість нового голови НБУ - дає можливість впевнено стверджувати, що розбудова української державності триває.

Як Голова Ради НБУ, звертаюся до всіх «раціоналізаторів» і «реформаторів» роботи Національного банку України. Якщо є цікаві пропозиції щодо вдосконалення політики діяльності Національного банку – ми готові до діалогу. Будемо працювати разом. Але критиканство не пройде.

Автор: Ігор Думка

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео