“Я б відмовилася від застав для масштабних корупціонерів”, – голова антикорупційного комітету Красносільська

“Я б відмовилася від застав для масштабних корупціонерів”, – голова антикорупційного комітету Красносільська
254614 ПЕРЕГЛЯДІВ

Коли будуть перші «посадки» корупціонерів, чи будуть збільшуватися застави для фігурантів гучних розслідувань, та чому за скандали в «оборонці» досі ніхто не покараний – про це та багато іншого в ексклюзивному інтерв’ю «СтопКору» розповіла голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська. Повну версію інтерв’ю дивіться у відеоформаті.

-Коли посадять першого корупціонера і чи посадять взагалі? Обіцяли ще за часів передвиборчої кампанії. І ви, маючи наразі безліч механізмів, скажіть, чи будуть якісь «посадки»? Бо конфіскація то так – легко відбувся.

-Я думаю, що станом на зараз у нас є всі юридичні й практичні інструменти, правоохоронні органи для того, щоб отримати результат боротьби з корупцією у вигляді конкретних судових вироків. Є законодавство з належною криміналізацією всіх корупційних злочинів, зокрема з незаконного збагачення, є Антикорупційний суд, є спеціальне бюро, є антикорупційна прокуратура. Є трикутник правоохоронних органів, який має дати результат. Ключове: що мають робити політики? Не втручатися і дати можливість показувати результат.

-На вашу думку, чи все й надалі закінчуватиметься заставами? Наприклад, 18 листопада Печерський райсуд Києва звільнив з-під варти голову правління АТ «Укрексімбанк» Олександра Гриценка і відпустив його під заставу в розмірі 2 млн 998 тис. 681 грн. Трохи раніше, 15 листопада, Вищий антикорупційний суд обрав для колишнього першого заступника Нацбанку Олександра Писарука запобіжний захід у вигляді внесення застави у розмірі 5 мільйонів гривень без взяття під арешт (причому в справі на 1,2 млрд гривень).

-Чи міг суд призначити більшу заставу? Так, міг. Це можна було зробити. Була ідея у ВР ліквідувати можливість відпускати під заставу людей, яких підозрюють у великих масштабах корупції. Ця ідея, на жаль, не знайшла підтримки. Досі точаться дискусії. Я є прихильником ідеї відмовитись від застави стосовно високопосадової корупції для тяжких і особливо тяжких злочинів.

-Чому ніхто, причетний до скандалів в «оборонці», досі не покараний? Їхня провина недостатньо очевидна? Для світової спільноти це нечувана практика. Кому має бути соромно?

-По-перше, ці розслідування ведуться. По-друге, суто юридично треба розуміти, що є велика різниця між тим, що є очевидно і тим, що можна довести в суді. Справді, є використання в суді тих записів, які здійснили українці, і є вимоги до цих записів, щоб це було доказом для суду. Правоохоронні органи працюють над тим, щоб зібрати таку доказову базу, яку не можна було б «рознести» в суді. Я вважаю, що у правоохоронців є можливість цю справу довести, і треба також поважати той факт, що правоохоронцям потрібен час, щоб докази зібрати і йти в суд із сильною справою, а не просто зі справою, яку розвалять високооплачувані адвокати фігурантів.

СтопКор

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео