Генерал Кривонос: Війна між Азербайджаном і Вірменією в черговий раз підняла питання - про збільшення Україною спроможностей власного виробництва арт снарядів різних калібрів

Генерал Кривонос: Війна між Азербайджаном і Вірменією в черговий раз підняла питання - про збільшення Україною спроможностей власного виробництва арт снарядів різних калібрів
151848 ПЕРЕГЛЯДІВ

Припинення  активності дій у Карабахському конфлікті пов‘язане не тільки з перемовними процесами, а з снарядним голодом у обох сторін. 

Вірменія, немає свого власного виробництва  снарядів і взагалі  боеприпасів, тому дуже швидко закінчились військові запаси, оперативні запаси,  а стратегічних запасів немає взагалі. 

Азейбарджан, активно використовував арт системи калібру 152, 155 мм та арт системи калібру 122 мм. У Азербайджані теж відсутнє  власне виробництво  снарядів, але я впевнений, що вони максимально прискорять виправлення цього,  та розгорнуть освоєння виробництва снарядів. 

В 2012-2013 роках «завдяки трудам» керівництва Генерального штабу Збройних Сил Ураіни, ми власними руками знищували сотні тисяч боеприпасів, особливо великих калібрів. Щоденно,  на ранкових нарад в ГШ,  заслуховувалися доповіді від керівників  оперативних командувань, командирів артилерійських частин про розстріляні в пустоту снаряди. І це дійство, йшло не один місяць і не один рік. Це ж стосувалось і реактивних снарядів до наших Градів, Ураганів, Смерчів. 

Нас навмисно послабляли, і ми власними руками зробили себе слабкими в арт напрямку. Крім того,  розстріл снарядів такими темпами привів до зменшення ресурсу каналів стволів, а ствол в гарматі - це як хребет у людини. Питання розслідування винних у цьому дійстві, поки не піднято, хоча це диверсія найвищого  розряду!!! 

Плюс додали  в мінус - пожежі на арсеналах і базах. 

Висновок один: 

Питання збільшення спроможності власного виробництва  арт снарядів різних калібрів, є питанням стратегічного рівня!! 

Закупівля на рівні декількох тисяч,  абсолютно не вирішать  питання накопичення запасів, і є ще питання по якості снарядів, які закуповувались останні роки. 

Є завод Артема,  але це не значить,  що ми використовуємо його, відповідно його спроможностей. 

Ми, не вчимося на власному досвіді воюючи сьомий рік, але  досвід інших Азербайджану/Вірменії може стати в нагоді. 

Питання повномасштабних дій на Донбасі актуально, і не тільки на Донбасі. 

Моя позиція полягає в тому,  що ми повинні бути готові до відбиття будь яких агресивних дій ворога з будь якого напрямку, а для цього у нас повинні бути відповідні накопичені ресурси - снаряди не консерви, терміни зберігання значно більше. 

Питання збільшення випуску боеприпасів в повному  циклу власного виробництва це питання - національної безпеки. 

Ще рік назад,  заступник голови Офісу Президента відфутболив питання будівництва заводів з виробництва боєприпасів на територіі Украіни. Рік втрачено, але можливості є - досі інвестори та партнери України чекають на рішення. Чекаємо, може дійде, що рішення має бути прийняте!!! 

Хочеш Перемоги і миру - роби краіну сильною безпеково та економічно!! Народ - спроможним захищати власну хату, вулицю місто, район, область, Украіну. 

Тоді ніхто до нас не полізе...

Разом до Перемоги.

Сергій Кривонос

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео