Чергове засідання комітету нацбезпеки і оборони – пристрасні дискусії

Чергове засідання комітету нацбезпеки і оборони – пристрасні дискусії
135965 ПЕРЕГЛЯДІВ

Засідання Комітету ВР з нацбезпеки і оборони відбулось із невеликими змінами порядку денного: перенесли на наступний раз звіт Міністерства оборони про стан підготовки військових частин ЗСУ, дислокованих на території АТО, до зимового періоду, та додали до розгляду питання бюджету на наступний рік.

І приємна новина депутати отримали для онайомлення в електронному вигляді робочий варіант законопроекту, щодо можливості військовослужбовців-контрактників перезаключити свої контракти (альтернатива заветованого Пезидентом 4689) з урахуванням вимог Міністерства оборони і Генерального штабу. Голова комітету Сергій Пашинський повідомив, що він буде зареєстрований і розглянутий на комітеті найближчим часом.

На засіданні депутати підтримали Проект Постанови № 5274 «Про схвалення пропозицій, щодо застосування персональних санкцій проти осіб які створюють реальну загрозу національній безпеці, сувернітету і територіальній цілісності України».
Також розглянули та підтримали на комітеті законопроект «Про військово- цивільні адміністрації № 5111». Нардеп Іван Вінник доповів, що в південних та східних областях залишається загроза сепаратизму, і він пропонує надати право Президенту, у разі загострення безпекової ситуації на території прилеглих до АТО, а також на територіях прилеглих до тимчасово окупованих, встановлювати наказом віськово — цивільні адміністрації. Мова йде не лише про області, але й про райони. Нардеп Артур Герасімов додав, що це не означає, що після прийняття закону військово-цивільні адміністрації відразу з’являться. На це є чіткі причини, наприклад: непрацююча міська чи районна ради, небезпека життю громадян. Насправді, підстави залишаються ті самі, що й так існують сьогодні, розширюється лише географія. Надія Савченко виступила, щодо недоцільності такого закону, за її словами військово-цивільні адміністрації навіть в зоні АТО себе не виправдали. І якщо загроза поширюватиметься з Криму на іншу територію України, то треба не цивільні адміністрації вводити, а повноцінно — війська. Автори закону запевнили, що це паралельні речі, і у військово — цивільних адміністрацій більше повноважень для спілкування з військовими. Депутат Тарас Пастух зазначив, що не можна виключити можливого зловживання. Насправді, проти даного законопроекту виступає головне науково — експертне управління, є зауваження. Депутати так само підтримали доопрацювання цих зауважень.

Одноголосно і без дискусій депутати підтримали Проект Закону про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України і Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, щодо співробітництва у сфері оборони, щоб полегшити активну співпрацю.

У зв’язку із відсутністю доповідача нардепа Ірини Фріз, перенесли розгляд законопроекту про внесення зміни до підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо постачання на митну територію України матеріалів (тканин) для виготовлення спеціальних засобів індивідуального захисту.

Під час розгляду питань військового бюджету, Сергій Пашинський наголосив на складнощах його захисту. У депутата Надії Савченко була інша позиція з цього приводу. Вона покинула зал засідання, таким чином кворум не відбувся. Далі продовжились обговорення, були заслухані і прийняті до уваги доповіді. Останнє питання Порядку денного депутатам доповідали представники СБУ, щодо вжиття заходів, спрямованих на захист інформаційоного простору нашої держави в умовах військової агресії, але подробиць немає і про прийняте рішення невідомо, бо доповідь відбувалась у закритому режимі.

Автор матеріалу: Анна Коваленко, сотник 39 сотни Самообороны Майдана, координатор «Антикоррупционного движения»

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео