Чому українцям не вистачить вакцин проти грипу

Чому українцям не вистачить вакцин проти грипу
244803 ПЕРЕГЛЯДІВ

З появою нових штампів вірусу грипу, люди почали цікавитись, чи є у нас достатня кількість вакцин, аби зробити собі щеплення і уберегтись від захворювання. Нині в Україні є проблема: знайти у відкритому продажі вакцини не просто. Особисто мені довелось залучати декількох посередників, аби забезпечити себе та свою родину вакцинами. Так трапилось через те, що цього року в Україну доставили дуже маленьку кількість вакцин: убезпечити себе ними нині можуть біля 20 мільйонів осіб.

Закупити саме таку кількість вакцин – рішення не державне. Вакцина від грипу не входить у загальнообов’язкові щеплення. Саме через це – замовлення цих вакцин винятково комерційна справа дистріб’юторів.

Якщо цього року дистріб’ютор не продасть, наприклад, 180 тисяч вакцин, то у 2017 році він замовить ще менше, навіть, якщо у нас буде спостерігатися надзвичайний спалах вірусу. А якщо продасть і відчує дефіцит – наступного року замовить більше. Як бачите, цей ринок абсолютно нерегульований.

Насправді це велика проблема українців: вони не знають, що вакцина – це не хліб і ковбаса, які можна купити у магазині з сьогодні на сьогодні. Українцям і справді слід відноситись до цього відповідальніше… І якщо фахівці говорять про те, що взимку може бути спалах захворювання, то все таки про це слід замислитись заздалегідь і зробити щеплення.

До прикладу, мені вакцинуватися ще не вдалося. Гадаю, вакцини, які я замовив мене вже чекають. Але, в цілому, вакцинуватися треба усім і якнайшвидше. Найгірше у цій всій ситуації те, що у нас не існує програми, яка б забезпечувала вакцинами найбільш вразливіші верстви населення (тих людей, які працюють у громадських місцях). На жаль, зараз в Україні провакцинальна кампанія замала для того, щоб бізнес на це реагував і, відповідно, закуповував більше вакцин.

Автор матеріалу: Сергій Сошинський, президент благодійного фонду «Здоров’я українського народу»

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео