Доходи в Україні такі низькі, що їх вистачає лише на їжу – Ігор Мізрах

Доходи в Україні такі низькі, що їх вистачає лише на їжу – Ігор Мізрах
168229 ПЕРЕГЛЯДІВ

Держстат України порахував, що частка працівників із заробітною платою до 6000 грн становить в Україні 43,8%. Тобто, майже у половини населення на вторинні потреби залишається від 21 до 40 євро на місяць.

«На відпочинок і культуру українці витрачають 1,4% свого бюджету, тобто — 1,6-2,5 євро на місяць», – сказав Ігор Мізрах.

Игорь Мизрах, Мизрах Игорь, Игорь Аркадьевич Мизрах, Ігор Мізрах, Мізрах Ігор, Ігор Аркадійович Мізрах, Мізрах Ігор Аркадійович,

Для порівняння, громадяни країн ЄС в середньому витрачають на відпочинок і культуру 8,5% бюджету, а зважаючи на медіанний по країнах Євросоюзу щомісячний дохід людини у 1500 євро – це 127 євро, тобто у 60 разів більше, ніж в українця.

Те ж і з витратами на ресторани й готелі. В українця – це 2,9% бюджету, а в європейця – 8,6% бюджету на місяць, тобто 5 євро і 130 євро відповідно – різниця в 25 разів.

«Як видно із цифр, найбільшу вагу в структурі дозвілля українця займає алкоголь і тютюн», – зазначив Ігор Мізрах.

Не дивно, що за даними КМІС, 64% українців ніколи не були за кордоном, адже місячного бюджету на відпочинок українця не вистачить навіть на день життя в Європі.

«Якось міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що українці витрачають на харчування більший відсоток, ніж європейці, через свої життєві пріоритети. Проте 12,9% витрат європейця на харчі – це 187 євро на місяць, а 50% бюджету половини українців на їжу не перевищують 90 євро, тобто, по суті, вдвічі менші», – сказав Ігор Мізрах.

Все стає зрозуміло з різниці у вартості продуктів харчування в Україні та східних країнах ЄС. Відповідно до глобального Індексу вартості життя організації NUMBEO, вартість продуктів харчування в польському Кракові або румунському Бухаресті на 57% вища, ніж вартість продовольства в Києві. Тобто, українці їдять абсолютно стільки ж, скільки й європейці, просто доходи в Україні такі низькі, що більшої їх частини вистачає лише на їжу.

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео