Ігор Мізрах: Про 22 березня — день народження Миколи Лисенка

Ігор Мізрах: Про 22 березня — день народження Миколи Лисенка
138851 ПЕРЕГЛЯДІВ

Для мене, як і для кожного українця, дата 22 березня наповнена символічним змістом.
Саме у цей день, 22 березня 1842 року народився Микола Лисенко.

Миколу Лисенка справедливо вважають засновником української національної музики.

Завдяки музичному таланту, натхненню й працьовитості композитора Миколи Лисенка були створені перші опери, написані за творами укаїнських класиків. Це такі опери як «Наталка-Полтавка», «Ніч напередодні Різдва», «Утоплена». Авторству Миколи Лисенка належить і музична драма «Тарас Бульба».

Варто відмітити, що в основі музики Лисенка досить часто лежала поезія Т.Г. Шевченка: вона його надихала і часто використовувалась композитором у його творчості.

Велике завдання, яке вдалось втілити Миколі Лисенко — це відкриття Музично-драматичної школи у 1904 році у Києві. Місія цього освітнього закладу — створення національної музичної школи — була здійснена на славу. У цій школі зросла ціла плеяда українських митців, включаючи Л. Ревуцького, К Стеценка.

Я категоричний противник того, як з відомих українців роблять певних ідолів. Це неправильно! Вони такі ж люди, що жили повним і насиченим життям, закохувались, раділи і засмучувались. Тому, крім певних академічних відомостей про Микола Лисенка, хочу навести декілька цікавих маловідомих фактів із його життя.

Другом дитинства Миколи Лисенка був Михайло Старицький. Коли вони навчались на 5 курсі гімназії з ними сталась дуже цікава історія, якою неможливо не поділитись з Вами, мої шановні читачі. Отож, 5-тикурсники гімназії Микола Лисенко й Михайло Старицький закохались в одну дівчину. На щастя, це не зробило з юнаків ворогів, а навпаки поєднало їх. Вони розробили спільний план дій по завоювання серця дівчини. Згідно із цим планом, Михайло Старицький мав написати вірші, а Микола Лисенко — музику. Ця частина плану була успішно втілена в життя: натхненні коханням хлопці легко справились з своїм творчим завданням. Далі хлопці попрямували до дами свого серця — історія зберегла її ім’я — Теклі. День приїзду на хутір молодої панянки завбачливо був вибраний таким чином, що її батьків не було вдома. Текля дозволила кожному з хлопців торкнутися вустами її руки і залишила заночувати на хуторі, щоб зранку дати свою відповідь. Але доля розпорядилась так, що хлопці втікли, навіть не попрощавшись з коханою. Втрутились батьки Миколи й Михайла, які прислали грізного листа з вимогою негайно вертатись додому.

Отаким, сповнене романтикою і пригодами, було перше кохання уславленого українського композитора Миколи Лисенка.

Весни Вам у серці, дорогі українці, мрійте і кохайте!

Автор: Ігор Мізрах

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео