Ігор Мізрах: Прогресивне законодавство США у сфері захисту тварин

Ігор Мізрах: Прогресивне законодавство США у сфері захисту тварин
28850 ПЕРЕГЛЯДІВ

Одним із найбільш прогресивних законодавств про захист тварин є американське. У США завести «улюбленця» вдома не просто, оскільки на тварину потрібно отримати паспорт, ліцензію, карту щеплень і спеціальний медальйон з даними, що кріпиться на нашийник.

«У кожному американському місті діє Програма нагляду за тваринами. У ній обов’язково прописані такі пункти, як відлов безпритульних тварин, діяльність притулків, стерилізація, ліцензування та права власнсті на чотирилапого, інформування населення, вигул домашніх тварин і пошук втрачених, ціна за продаж, відповідальність за жорстоке поводження», — розказує Ігор Мізрах.

Закон про захист братів менших під назвою The Animal Welfare Act ухвалили у США ще 1966 року, проте з часом в документ внесли численні правки. Окремо в законі прописані пункти про проведення дослідів над тваринами, їх перевезення та утримання в притулках. Зокрема, бездомного пса або кота притулки зобов’язані тримати у себе не менше 5 днів, поки не буде знайдений законний власник або ж з’явиться право на продаж тварини.

«Положення про жорстоке поводження з тваринами діють в окрузі Колумбія і 42-х штатах Америки. У законодавстві кожного з них — свої тонкощі. Приміром, у  Флориді й Айові за катування тварин змусять пройти лікування у психіатра. Штрафи за жорстоке поводження від  $400 до $150000», — каже Ігор Мізрах.

Практично скрізь у США передбачений тюремний термін – від 90 днів до 10 років.

Суворість покарання залежить від того, було це ігнорування, недбалість чи ж умисне жорстоке поводження — з катуваннями та обтяжливими обставинами. У законах деяких штатів окремо виписані всі види знущань над тваринами, зокрема якщо залишили на морозі або під палючим сонцем, побої, удари батогом, каліцтво. А от у Чикаго, наприклад, заборонено давати собакам алкоголь, в Зайоні — примушувати чотирилапих палити сигарети.

Законодавча база не зводиться тільки до покарання за злочини. Вона допомагає, якщо тварина загубилася або ж її вкрали. Обов’язкове ліцензування дозволяє простежити зв’язок будь-якої тварини з господарем. Без ліцензії вона не може жити серед людей, в іншому разі власник ризикує отримати штраф — мінімум $50. За виконанням законів про тварин стежать правоохоронці.

Такими законами задоволені не всі. Фермери заявляють, що їхні корови, свині, кози і коні не повинні потрапляти до одного списку з собаками і котами.

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео