Іронія долі: утікач Онищенко отримав понад півсотні тисяч гривень на депповноваження

Іронія долі: утікач Онищенко отримав понад півсотні тисяч гривень на депповноваження
27654 ПЕРЕГЛЯДІВ

У червні-серпні цього року народному депутату Олександру Онищенку нараховано та виплачено з бюджету 52 275 гривень на виконанням депутатських повноважень. Таку інформацію на мій запит розкрив Апарат Верховної Ради України.

Також депутат-утікач встиг прихопити з собою зарплату за перший місяць літа. За період роботи з 01 червня по 04 липня цього року Онищенко отримав 14 499 гривень 19 коп заробітної плати.

Таким чином Олександр Онищенко, перебуваючи у розшуку, примудрився за літо отримати з бюджету понад 66 тисяч гривень.

В апараті наголошують, що в інші літні дні до вересня включно зарплата не виплачувалася. Допомога з тимчасової непрацездатності чи щорічна відпустка також не нараховувались та не виплачувались.

Нагадаю, ще 05 липня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт депутата Онищенка. Втім на момент голосування обранець уже чкурнув за кордоно.

Народного депутата звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами. Збитки оцінюються у суму понад 1,6 мільярди гривень.

Переконаний, що без «даху» людей при владі, подібні схеми не можливо реалізувати. А потім ще й потрапити до законодавчого органу країни.

Хоча Онищенко утік, його покровителі залишилися на Банковій чи Грушевського.

Тому справа Онищенка це справжній тест 2016 року для ГПУ з новим амбіційним керманичем. Та для нових антикорупційних органів. Яким ще треба доказати, що вони вміють «садити» небожителів. Бо такі виплати на депповноваження втікачам це ніщо інше, як іронічна насмішка над змореними війною громадянами.

Автор матеріалу: Гліб Канєвський, керівник відділу з протидії корупції Центру «Ейдос»

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео