Керівник ДСЗ тишком-нишком масштабно спродався

Керівник ДСЗ тишком-нишком масштабно спродався
140300 ПЕРЕГЛЯДІВ

Валерій Станіславович Ярошенко, виконувач обов’язків Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату), у 2018 році продав свої частки по 40 і 50 відсотків у столичних квартирах і не повідомив НАЗК про відповідні зміни в майновому стані. За що передбачена адміністративна відповідальність за статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Опис розслідування:

Отже, у е-декларації за 2017 рік, Ярошенко зазначив, що у нього була частка 40 відсотків в одній київській квартирі площею 75,11 кв м і 50 відсотків у другій квартирі площею 50,7 кв м.

При цьому я перевірив, але в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно не зазначено, що Валерій Ярошенко має у власності будь-яку нерухомість окрім земельної ділянки на Житомирщині площею 20 343 м кв, яка також зазначена в його декларації.
Таким чином, я можу зробити висновок, що керівник ДСЗ (ЦА) Валерій Ярошенко масштабно спродався. Але не просто спродався, а й зробив це тишком-нишком, бо не повідомив НАЗК про зміни в майновому стані відповідно до законодавства.
Так, в Реєстрі електронних декларацій повідомлення про зміни в майновому стані Ярошенка — відсутнє.
При цьому згідно з роз’ясненням НАЗК “у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 ПМ, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство”.

Зазначена інформація вноситься до Реєстру е-декларацій. При цьому повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подаються винятково в електронній формі, їх паперова копія не подається.

Таким чином, Ярошенку може “світити” адміністративна відповідальність передбачена статтею 172-6. Кодексу України про адміністративні правопорушення за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані — тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До слова, раніше Валерій Ярошенко вже ставав “героєм” розслідувань WikiInvestigation. Раніше громадські детективи у під час проведення розслідування «Дикий виноград» встановили, що у керівника ДСЗ є незадекларований маєток в Голосіївському районі столиці по вул. Любомирській, записаний на його дружину Ярошенко Є.В.

Крім того громадські детективи знайшли подарунок у вигляді квартири повній тезці керівника ДСЗ. Так, згідно з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно повна тезка дружини Ярошенка — Євгенія Вікторівна Ярошенко у квітні цього року отримала в подарунок квартиру площею 80 кв м. у Києві на бульварі Верховної Ради.

Тобто Ярошенка підозрюють ще й у поданні завідомо недостовірних відомостей у декларації, а ці дії підпадають під ознаки статті 366-1 ККУ.

Володимир Мельниченко

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео