Львівська облдержадміністрація на тендерах незаконно роздала майже 215 млн. грн.

Львівська облдержадміністрація на тендерах незаконно роздала майже 215 млн. грн.
196993 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Україні повномасштабно проводиться медична реформа, яка має принести позитивні зміни для життя і здоров’я громадян. Приємно зазначити, що ця реформа не обійде сільську місцевість, де давно вже забули, що таке присутній в селі медик. Зараз сільська медицина знаходиться у вкрай важкому стані, можна навіть сказати, що вона знаходиться в «комі». Однак ця ситуація має кардинально змінитися, вперше за всю історію незалежної України проводяться масштабні будівництва амбулаторій, причому відразу з житлом для сімейних лікарів. Варто зазначити, що держава нарешті зрозуміла, що сільська медицина в жахливому стані, її потрібно підтримувати. І ця підтримка сьогодні з боку держави є у вигляді побудови нових амбулаторій або капітального ремонту тих, що придатні до використання.

У листопаді 2017 року Верховна Рада проголосувала за президентський Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Цей документ є частиною глобальної медичної реформи і передбачає додаткове фінансування сільської медицини, створення і мотивацію лікарів, впровадження практики телемедицини тощо. Цей Закон має реанімувати медицину в селі.

Та, як ми розуміємо, що для здійснення реформування сільської медицини виділяються великі кошти, які стають великою спокусою для грабунку чиновниками різних рівнів. Зокрема, дане реформування не оминуло Львівщину. Загалом на Львівщині мають побудувати 43 амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Будуються вони за уніфікованими проектами і повинні стати сучасними медичними закладами, що мали б забезпечити медичними послугами мешканців сільської місцевості всієї області. Будівництво здійснюють за кошти субвенції з державного бюджету, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 року. В бюджеті Львівської області на реалізацію програми станом на серпень 2018 року було передбачено 377 млн грн.

За даними управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації сума вже укладених угод на будівництво амбулаторій становить 327,06 млн грн. Але не все так чарівно, як здається на перший погляд, адже Державна аудиторська служба України встановила, що угоди на суму 214,74 млн грн були укладені з порушеннями закупівельного законодавства. Про ці самі дані до того повідомляв «Центр громадського моніторингу та досліджень» (ЦГМД). За даними ЦГМД, проаналізувавши дотримання тендерного законодавства у всіх проведених закупівлях основними проблемами є: невідповідність документації і змова на торгах.

Із 40 тендерів на будівництво сімейних амбулаторій, проведених Управлінням капітального будівництва Львівської ОДА — 27 переможців торгів визначені з порушеннями. Найбільше сумнівних тендерів отримало ТОВ «Грифон Груп». П’ять угод, укладених з цією фірмою на суму 43,59 млн грн, на думку ЦГМД не відповідають тендерному законодавству. У всіх випадках документи учасника не відповідали кваліфікаційним вимогам замовника — УКБ щодо наявності працівників та спецтранспорту, що ставить під сумнів спроможність підприємства виконати необхідний об’єм робіт. Та сама проблема і з другим за кількістю підрядів переможцем торгів ТОВ «Домус Еліт», яке планує освоїти 34,19 млн грн. А от ТОВ «Літос», з яким уклали угод на загальну суму 33,48 млн грн, має сумнівні докази наявності достатньої кількості кваліфікованих працівників. У багатьох підприємств відсутні ліцензії на встановлення пожежної сигналізації. Наприклад, у ПП «Валенс груп» та вже згаданого вище ТОВ «Домус Еліт». А в ТОВ «Інтрата-плюс» немає дозволу Державної служби України з питань праці на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Голова правління ЦГМД Мирослав Сімка заявляв, що управління капітального будівництва ЛОДА не звертало увагу на критику з боку експертів «Центру громадського моніторингу та досліджень». Та вони скоріш за все не хотіли звертати увагу на всі звинувачення зі сторони ЦГМД. Тому, Мирослав Сімка був змушений звернутись до Державної аудиторської служби України, яка в свою чергу підтвердила всі правопорушення які виявив ЦГМД.

Експерти ЦГМД неодноразово фіксували змови на торгах. Так, під час торгів на будівництво амбулаторії в селі Краковець, Яворівського району — червоноградські підприємства «Багор» та «БК Градобуд» подали документи з однаковими помилками та дефектами друку, ці документи були підготовлені одними і тими ж самими людьми, та видрукувані на одному принтері. Крім цього з’ясувалось, що обидві фірми орендують техніку в однієї компанії – ТОВ «Енергія», а також планували залучати до виконання робіт одного і того ж самого субпідрядника – червоноградське ТОВ ТВП «ІТК». Це лише одни із прикладів махінацій, яких, зрозуміло, дуже багато – на суму 214,74 млн грн.

Після проведення аудиту Державна аудиторська служба України керуючись статтею 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» зобов’язала ЛОДА здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законодавством порядку. Та, нажаль, на даний час суттєвих змін щодо усунення правопорушень не проведено. А тому, можна констатувати факт, що вже в який раз чиновники хочуть безкарно «розпиляти» державний бюджет, який, по суті, є коштами платників податків, тобто українського народу. Такий грабунок у медицині – це великий цинізм, адже кожен з тих людей, хто вкрав хочаб одну гривню – вкрав можливість комусь вилікуватись, а можливо навіть таким вчинком чиновники крадуть надію громадян на життя.

Тому, журналісти обов’язково будуть продовжувати слідкувати за цією справою, а у випадку ігнорування зобов’язань накладених аудиторами – звертатимуться до правоохоронних органів та Президента України!

Ihor Dumka

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео