Майбутнє лісу в Україні в наших руках — Віктор Симоненко

Майбутнє лісу в Україні в наших руках — Віктор Симоненко
197363 ПЕРЕГЛЯДІВ

Одними із найгостріших екологічних проблем на Житомирщини, водночас із нелегальним видобутком мінералів, є знищення лісів та зневоднення річок. 

Всихання дерев через карантинних шкідників і масові «чорні» розробки родовищ бурштину, ільменіту, граніту та інших, призводять до спустелювання територій, раніше заселених різними формами життя, незворотної зміни біосфери та зменшення продукування кисню.

Окрім мінералів та бурштину, на Житомирщині в промислових масштабах незаконно копають пісок. Під виглядом будівництва штучних водойм родючі землі та пасовища виснажують, видобуваючи з них десятки тон піску. Рівень ґрунтових вод через це знижується, і дерева, що ростуть поряд, гинуть, а річки зневоднюються. Вода у криницях робиться непридатною для пиття.

Моя діяльність тісно пов’язана із захистом інтересів громадян у сфері екологічної безпеки, збереження та розвитку лісового господарства України. І ці надважливі питання я прагну професійно відстоювати у законотворчому органі.

Маю практичні напрацювання з відтворення екосистем і захисту лісів та буду просувати, серед іншого, такі програми й ідеї:

  • раціональне використання природних ресурсів та відтворення екосистем держави, в тому числі відновлення лісів, створення лісового фонду та насадження конкретних порід дерев з урахуванням зміни кліматичних умов, які відбулися за останні 5 років, та переходу одних природніх зон в інші;
  • вирубка лісів повинна носити санітарний характер, зокрема з метою захисту лісу від карантинних шкідників та вчасного запобігання всиханню дерев;
  • запровадження процесу рекультивації земель після розробки родовищ граніту, бурштину, ільменіту, інших;
  • боротьба зі зневодненням та забрудненням малих річок Полісся та ініціювання проведення забору проб води та їх аналіз в життєво важливих водоймах регіону;
  • оцінка стану гідротехнічних споруд, які можуть спричинити техногенні катастрофи, проведення екологічного аудиту небезпечних для довкілля підприємств;
  • залучення інвестицій для проведення капітального ремонту водоочисних споруд, що забезпечить мешканців регіону якісною і чистою питною водою.

На сьогодні вже є результат моєї роботи та ефективного діалогу з представниками команди нинішнього Президента України, а саме — указ глави держави, яким до 1 листопада 2019 року запроваджується електронний облік деревини.

Проте зараз у парламенті немає жодного лісівника! Тому бачу своїм обов’язком представляти та відстоювати інтереси галузі, а також впливати на реформування лісового господарства в цілому. Майбутнє лісу і України в наших руках!

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео