Новий скандал розгорівся довкола ВРП

Новий скандал розгорівся довкола ВРП
168182 ПЕРЕГЛЯДІВ

При формуванні складу Вищої ради правосуддя від адвокатської спільноти обирають двох представників. Спочатку визначають делегатів на районному рівні, потім – на міському і фінальне рішення ухвалюється на Всеукраїнському з’їзді. Серед претендентів – адвокати Євген Огарков, Тарас Будзей і Наталя Алпатьєва, а також двоє чинних членів ВРП Павло Гречківський та Олексій Маловацький. За словами фахівців, двоє останніх претендентів не мають права балотуватися. Раніше Гречківського призначили від спілки адвокатів, а Маловацького – від Верховної Ради України за квотою Блоку Петра Порошенко.

«Вища рада правосуддя складається з 21 члена, з яких десятьох – обирає з’їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох – призначає Президент України, двох – обирає Верховна Рада України, двох – обирає з’їзд адвокатів України, двох – обирає всеукраїнська конференція прокурорів, двох – обирає з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ… Одна й та ж особа не може обіймати посаду члена Вищої ради правосуддя два строки поспіль», – зазначено в статті 131 Конституції України.

Всеукраїнський з’їзд адвокатів відбудеться 15-16 лютого 2019 року.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя (раніше – Вища рада юстиції) – колегіальний, незалежний конституційний орган державної влади та суддівського врядування.

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео