Президент проти власного народу

Президент проти власного народу
81893 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ви здивуєтесь, але в даній статті не йде мова про децентралізацію, статуси чи судову реформу.

Мова йде про гарантування прав, передбачених поточною редакцією Конституції України. Зокрема право на екологічну безпеку (ст. 16), правод на безпечне для життя та здоров’я довкілля (ст. 50).

Президент України наклав вето на два найголовніших екологічних закони Про стратегічну екологічну оцінку та Про оцінку впливу на довкілля які були покликані гарантувати конституційні права громадян.

Україна близько 10 років чекала системного впровадження екологічних компонентів в державну політику. Останні 2 роки Верховна Рада України провела титанічну роботу з розробки та прийняття двох найважливіших законів з екологічної політики — Про оцінку впливу на довкілля та Про стратегічну екологічну оцінку. На початку жовтня Парламент України прийняв в другому читанні та вцілому обидва закони!

Останні декілька тижнів я пишався своєю країною. Спілкуючись з дипломатами, з керівником Секретаріату енергетичного співтовариства я мав реальні аргументи, що наша країна рухається в правильному напрямку, що ми виконуємо міжнародні зобов’язання, що ми дбаємо про довкілля за безпеку власних громадян. Україна має «прострочені» зобов’язання і по Угоді про Асоціацію, і по Орхуській Конценції, Конвенції ЕСПО і по виконанню договору Про енергетичне співтовариство, де в листопаді до нас будуть застосовані санкції.

Президент Порошенко фактично поставив хрест на найважливіших екологічних законах. Адже подолати вето і знайти 300 голосів в Раді нереально. Конструктивних пропозицій Президент також не надав — конкретних пропозицій НЕМАЄ, тому ВРУ не може чогось врахувати. Обгрунтування по обидвох законопроектах — невмотивоване, необгнутоване, низькоякісне. Іншими словами — ідіотизм. Ті, хто писали Президенту обгрунтування НЕ читали останні, прийняті ВРУ, версії закону, НЕ знають європейського законодавства та практик.

З одного боку ми просимо ЄС ратифікувати Угоду про Асоціацію, надати нам безвіз, а з іншого боку показуємо, що ми плювати хотіли на євроінтеграційні зобо’язання.

В чиїх інтересах вето? Лише «брудному» бізнесу, що реально травить людей, лише будівельному лоббі, лише корумпованим безвідповідальни чинушам. Ось на чий бік став Президент України.

Пригадую, як рік тому в кінці серпня я відгукнувся на запрошення Петра Олексійовича, аби той пояснив мені та декільком десяткам народних депутатів свої аргументи по змінах до Конституції в частині децентралізації. Це був відвертий та чесний діалог, у Президента була можливість обгрунтувати свою позицію. Я ніколи не міг подумати, що Президент України, його адміністрація підуть проти власного народу, проти життя та здоров’я власних громадян, піддавшись маніпуляціям чи мотиваціям від брудного бізнес-лоббі. Хоча тут я лукавлю — міг подумати.

Розгорнутий експертний коментар від БФ «Екологія Право Людина».

Автор матеріалу: Остап Єднак, народний депутат України

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео