Рахункова палата викрила нові масові зловживання у МОЗ – Богомолець

Рахункова палата викрила нові масові зловживання у МОЗ – Богомолець
110957 ПЕРЕГЛЯДІВ

Керівництво МОЗ провалило черговий проект з реформування медичної галузі та допустило масові фінансові зловживання. Такі дані оприлюднила Рахункова палата України.

За три роки реалізації проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», на який Світовий банк виділив 215 мільйони доларів позики, міністерство спромоглося використати лише 19% від загального обсягу кредиту. Питання якості і ефективності використання цих грошей має стати предметом прискіпливого аналізу вже наступної владою, яка буде зацікавлена у правді.

Хоча кредит Україні було надано на пільгових умовах, через затягування виконання проекту на момент проведення аудиту Україна вже сплатила за обслуговування боргу суму, майже аналогічну використаним коштам позики, тобто близько 40 мільйонів доларів, або понад 1 мільярд гривень! Ці шалені збитки для хворих людей і нашої держави — ціна непрофесійності та невігластва команди МОЗу.

Крім того, через несвоєчасну вибірку коштів неефективні витрати у вигляді комісійних за резервування склали майже 650 тисяч гривень. А справа так і не зрушила з місця.

За весь час реалізації проекту не було затверджено плану закупівель, укладання договорів і контрактів неодноразово переносилося. Загалом, МОЗ прострочив підписання 43 договорів на загальну суму 20 мільйонів доларів для виконання заходів з удосконалення якості медичних послуг в регіонах. Це також — свідчення жахливої непрофесійності керівництва МОЗ.

Мета проекту була гарна і шляхетна — поліпшити надання послуг з охорони здоров’я на місцевому рівні. Причому головний акцент мав бути зроблений на первинній та вторинній профілактиці серцево-судинних захворювань та раку — хвороб, які є причиною 80% смертей в Україні.

Але, на жаль, МОЗ не впорався навіть з цим окремим проектом.

Кілька місяців тому я зверталася з офіційним листом до МОЗ із застереженням про неприпустимість неефективного використання коштів. У відповідь, як завжди, я отримала від міністерства відписку про те як в них все чудово “реформується”.

Однак аудит Рахункової палати все розставив по своїх місцях. Непрофесійність, неефективність, фінансові втрати для хворих людей та держави — це ті “реформи”, якими нас намагається годувати влада.

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео