Що чекає українців після підвищення зарплат

Що чекає українців після підвищення зарплат
190220 ПЕРЕГЛЯДІВ

І я, і прем’єр-міністр неодноразово говорили, що уряд ініціюватиме реформу оплати праці в Україні. Це якраз елемент реформи і детінізації ринку, справедливого оцінювання праці. Це було зафіксовано у Програмі діяльності Кабміну. Тому наше рішення про підвищення мінімальної зарплатні є нашим зобов’язанням перед суспільством. Ми виконали те, що обіцяли.

Робота над цим рішенням йшла фактично з першого дня призначення уряду. Це була не проста робота, бо підняття заробітної плати має ґрунтуватися на економічних мотивах в тому числі на зростанні економіки і жодним чином не повинно бути популістичним рішенням, яке могло б призвести до негативних явищ.

Безумовно, ми все рахували, шукали моделі. Модель знайдена із 1 січня 2017-го року мінімальна зарплата в Україні складатиме 3 тис 200 грн. Це серйозний крок назустріч нашим співгромадянам і економічної системи України.

Маємо чітко розуміти, що на сьогодні мінімальний розмір заробітної плати є вдвічі нижчим, ніж реальний прожитковий мінімум. Для працездатної особи на сьогодні він становить трохи більше 2 тис 600 грн, а мінімальна зарплата на сьогодні не перевищує фактично показника 1400 грн. Таким чином соціальні стандарти для працюючої людини на сьогодні в Україні суттєво занижені.

Протягом останніх 15-ти років в Україні встановилась така негативна тенденція, як поширення бідності серед працюючого населення. В усьому світі ця ситуація є ненормальною, бо виходить, що працююча людина не може забезпечити себе своєю зарплатою. Тому модель підвищення мінімальної зарплати – це єдино правильним кроком у нинішній ситуації.

Щодо самої моделі. На сьогодні мінімальний розмір заробітної плати 1450 грн і з 1 січня він складатиме 3 тис 200 грн. У нас є два сектори. Перший — люди отримують зарплату із держбюджету України і є приватний сектор. Підвищення мінімальної зарплати не є новиною для бізнесу. Рік тому уряд пішов на дуже непопулярний для себе крок і зменшив ставку єдиного соціального внеску. У бізнесу з’явилися додаткові кошти і ми чекали, що їх направлять на підвищення зарплат. Так, цей процес відбувається, але із зростанням мінімальної зарплати він пришвидшиться.

Також очікуємо зростання до Пенсійного фонду, бо з більшої заробітної плати – відраховуватиметься більше коштів на майбутнє пенсійне забезпечення. Підвищена мінімалка жодним чином не вплине на інфляційні процеси і курс гривні, бо це рішення є повністю збалансованим. Нам не треба буде включати друк коштів чи випуск на грошовий ринок непідкріпленої гривні. Уряд цього ніколи не застосовував і застосовувати не буде.

Навпаки підвищення мінімалки позитивно вплине на економіку України, бо досить серйозно підвищить купівельну спроможність. Лікар чи вчитель, отримавши заробітну плату, не виведе її із країни у якісь офшори. Ці кошти він принесе в українську економіку через купівлю товарів. Таким чином економічна активність буде пожвавлена, економіка отримає додатковий ресурс і у нас буде додатковий ресурс для роботи над підвищенням інших соціальних стандартів. Зокрема, наступним питанням стане осучаснення пенсій і підвищення пенсійного забезпечення наших співгромадян.

Автор матеріалу: Павло Розенко, віце-прем’єр-міністр України

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео