Уряд планує скоротити витрати на субсидії

Уряд планує скоротити витрати на субсидії
109098 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кабінет міністрів запропонував скоротити витрати на субсидії з оплати житлово-комунальних послуг у 2017 році на 3,6 млрд грн — до 47,1 млрд грн з 50,7 млрд грн, що викликало певне занепокоєння серед українців. Втім причин для хвилювання немає – рішення закономірне і логічне в контексті підняття мінімальної заробітної плати до 3200 гривень з 2017 року.

Варто зазначити: під час нинішнього опалювального сезону (2016-2017 року) українці ніяк не відчують на собі зменшення витрат на субсидії, адже всі вони на сьогоднішній день уже нараховані (або ж знаходяться у процесі нарахування). Як ви пам’ятаєте, субсидії нараховувалися, згідно з доходами громадян України за 2014-2015 роки, коли ще про підвищення якості соціальних стандартів не було і мови.

Після підвищення мінімальної зарплати в Україні до 3200 гривень також не планується зменшення розміру субсидій: люди просто отримають додаткові кошти. І ці гроші українцям нараховуватимуть аж ніяк не на оплату житлово-комунальних послуг (що нині викликало занепокоєння), а для реалізації власних особистих потреб.

Як ми досягнемо реалізації цього задуму?

Справа у тому, що нині ми активно працюємо над політикою енергозбереження. Скоро в Україні запрацює Фонд з енергозбереження, який протягом 2017 року повинен напрацювати систему підвищення енергоефективності житлових будинків і систему зниження рівня будь-яких втрат енергоносіїв.

Окрім того, ми чітко розуміємо, що ціни на газ і на комунальні послуги на ближче майбутнє вже зафіксовані, тому з наступного року їх підвищення не передбачається.

Як бачите, при поступовому підвищенню якості життя громадян потреба в субсидіях ставатиме все менша і менша. Та це не означає, що у ближчому майбутньому ми скажемо, що субсидії не потрібні. Знову ж-таки, приводів для хвилювань нема: ніяких радикальних кроків щодо зміни системи субсидій ми нині не розглядаємо, як і не працюємо над штучним скороченням числа споживачів субсидій. Ми будемо діяти еволюційно, підвищуючи соціальні стандарти, а далі виходитимемо з потреб населення. Наша ціль полягає у тому, щоб оплата за житлово-комунальні послуги не складала понад 15% усіх доходів української родини. Вірю, нам вдасться реалізувати свій задум.

Автор материала: Павло Розенко, віце-прем’єр-міністр України

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео