В Україні підвищать соцстандарти

В Україні підвищать соцстандарти
54848 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ініціюючи «мінімалку» у розмірі 3200 грн уряд переслідував декілька важливих цілей. В першу чергу ми втомилися від того, що в Україні недооцінена робоча сила: бідність прогресує серед працюючого населення. У всіх цивілізованих країнах такого немає, позаяк за межею бідності опиняються винятково ті, хто не працює, або ж ті, хто немає можливості працювати через фізичні вади (безумовно, про таких людей у світі піклуються на державному рівні) Своєю чергою, в Україні ми маємо сумну статистику: безліч сімей, у яких працює як мінімум одна особа – знаходяться (вдумайтесь!) за межею бідності. Зараз ми є свідками ситуації, коли навіть робота не захищає людей від скрути. Це неприйнятно.

Ще одна причина підвищення «мінімалки» – позитивні сигнали української економіки. В останньому кварталі в Україні відбулося зростання ВВП на рівні 1,8%. Це малює оптимістичну картину, яка підтверджує пожвавлення економічної активності. На останнє впливає купівельна спроможність наших громадян, яка у 2013-2014 році серйозно обвалилася… Нині ж ми маємо прекрасну можливість її підвищити.

Додам, що через посилення купівельної спроможності наших громадян, а також через підвищення якості життя українців ми запускаємо додаткові кошти в економіку, яка від того посилюється. Тобто, коли ми говоримло про те, що Україні треба декілька десятків мільярдів гривень для того, щоб збільшити «мінімалку», то ми чудово розуміємо, що ці гроші не будуть виведені закордон – вони всі повернуться в нашу економіку через споживання послуг і купівлю товарів.

Разом із тим, ми зацікавлені у легалізації економіки. Всі ми знаємо, що вагома її частина знаходиться у тіні. Адже зарплати на більшості українських приватних підприємствах виплачуються у конвертах. Нині ж такої можливості у бізнесменів не буде.

Важливо, що поруч із підвищенням «мінімалки» в Україні зросте і ставка І тарифного розряду єдиної тарифної сітки (до 1600 гривень). Таким чином ми уникнемо зрівняння усіх заплат (це справедливих крок, аби підвищити виплати тим, хто цього потребує, а не тим, хто й так має високу зарплату), а за рахунок зняття І тарифного розряду, зробимо певну диференціацію. Це означає наступне: той, хто виконує висококваліфіковану роботу (вчитель, лікар тощо) і той, хто має низьку кваліфікацію матимуть різні зарплати. Таким чином, ми відновимо соціальну справедливість.

Побутує думка, що після підвищення зарплат зазвичай відбувається зростання цін. Втім зрізання реальних доходів громадян після підвищення «мінімалки» не буде. Слід розуміти, що приватний сектор й так платить своїм працівникам понад 3200 гривень, тому ця зарплата просто вийде з тіні, надавши нові надходження до держбюджету. Окрім того, у проекті бюджету на 2017 рік інфляція передбачена на рівні 8%, при цьому темпи зростання соціальних стандартів перевищать 10%. Як бачите – ризиків нема. Ми чітко зафіксували свій обов’язок – підвищити якість життя українців і ми на шляху до реалізації цього задуму.

Автор матеріалу:  Павло Розенко, віце-прем’єр-міністр України

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео