Всі засоби хороші: як бабця радикалів рятувала або черговий передвиборчий піар хід Ляшка!- політичний експерт Мізрах Ігор

Всі засоби хороші: як бабця радикалів рятувала або черговий передвиборчий піар хід Ляшка!- політичний експерт Мізрах Ігор
85413 ПЕРЕГЛЯДІВ

20 березня у будинку уряду по вул. Грушевського під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулось засідання, на якому розглядалось ряд питань, серед яких було доцільність продовження контракту з головою правління НАК «Нафтогаз України» Андрієм Коболєвим.

Останнім часом щодо цього питання утворилась дуже напружена атмосфера. Адже шалена зарплатня і преміальні Коболєва спричинили велике незадоволення серед простого  народу і більшості політиків. До незадоволених належить і сам Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який неодноразово заявляв, що в період війни, та й взагалі, такі виплати є просто грабежем України. І попри заяви багатьох політиків, що Коболєв «зручний» йому, все одно не відступав від своєї чіткої позиції.  І неодноразово заявляв, що має намір не продовжувати контракт із діючим головою НАК «Нафтогаз України» і оголосить на цю посаду конкурс.

Та все ж наглядова рада разом із Коболєвим пішли на компроміс і погодились на умови Глави Уряду, в яких вказано зменшення окладу вдвічі і припинення місячних преміювань, і крім цього прописані чіткі завдання з термінами виконання. А в разі порушення умов договору Кабмін і наглядова рада НАК «Нафтогаз України» розірве співпрацю з паном Коболєвим. Керувався Гройсман в продовженні договору виключно тим фактом, що діючий очільник «Нафтогазу» дійсно проявив себе як хороший менеджер, і за короткий час із збиткового підприємства перетворив підпорядковану структуру в досить прибуткову. Єдиним залишалось тільки владнати питання надзвичайно високих зарплат, що і було досягнуто.

Та розгляд цього і інших запитань в цей день виявилось не найцікавішим, що було на засіданні. Головною подією став «Хрестовий похід» в Кабмін всюдисущого радикала і одного із кандидатів на пост Президента Олега Валерійовича Ляшка. Забігаючи наперед хочу сказати, що після цього вояжу інтернет переповнився пікантними коментарями (не в обіду Ляшкові – це висловлення народу), ось кілька з них : «Погано мамка виховувала…»; «Пиарщики, где вы раньше были!»; «Вспомнил блин за 2 недели до выборов»; «Скотиняка пиарится перед выборами» — це лише маленька частина толерантних, а є, м’яко кажучи,ще багато «фраз широкого профілю застосування» . Звісно, були і позитивні відгуки прихильників Олега Валерійовича, та їх, нажаль, одиниці. Хочу підкреслити, щоб ніхто не вважав, що моя думка про Олега Ляшка є упереджена, — подивившись відео і прочитавши коментарі після розумний українець зробить висновок, що прихід Ляшка на засідання Кабміну є нічим іншим, як звичайним піаром.

Питання «Коболєва» не сходить з уст ЗМІ вже досить довгий період, а головний радикал вирішив втрутитись лише на фазі «коли все вирішено». Та забігаючи знову наперед хочеться сказати, що на засідання він прийшов не підготовлений, і крім свого тембру голосу нічим новим не здивував, а навпаки, сталось так, що Гройсман його потуги просто помножив на нуль. Це можна побачити в другій частині «дебатів» Прем’єра і головного радикала.

Та все ж коли я писав фразу: «…нічим новим не здивував» — я був не зовсім правий. Адже піком виступу була заява Ляшка, що в Кабмін їм допомогла прорватись 84-річна бабця. (Надіюсь, що з бабцею все добре, але чим він думав?…Старша жінка, могло бути всяке: тиск, серце і тому подібне. Це ж все-таки емоційний стрес)

Саме так, Олег Валерійович для свого піару нехтує всіма етичними нормами, адже радикально настроювати і використовувати у своїх іграх довірливих пенсіонерів, будемо чесні, є неправильно і нетолерантно до людей похилого віку. І, на мою думку, те що Ляшко цю бабцю представив, як щит і еталон боротьби, не додасть йому балів, ні як кандидату в президенти, ні як простій людині.

Хочеться ще зазначити, що вся піар кампанія Олега Валерійовича побудована саме на таких бабцях, жінках і дітях, тобто, він так хоче підкреслити, що з народом, а його головна мета бути «Месією» для слабких. Та напрошується запитання: « Чому Олег Валерійович  простих людей нагороджує своїми візитами лише перед виборами? Чому саме перед виборами він згадує про жінок з дітьми, про пенсіонерів і розказує, що вмить все «порішає»? Що, сидячи у ВР його не мучать незахищеність і умови життя народу? ».

Взагалі про Ляшка можна констатувати такий факт, що він не любить критики і діалогів, адже всі його виступи переважно закінчуються монологічними нападами. Свідченням цього може бути навіть його сторінка  у Фейсбук. У більшості  кандидатів доступ до коментування виступів є відкритим, а у радикала — ні. Та й виступ у Кабміні більше нагадував підготовлений монолог, де він чітко завчив, що має сказати, тобто обгадити всіх крім себе. Та в кінці своїх слів трохи «загальмував» — за сценарієм, скоріш за все, він мав красиво піти. Але – не пішов, що явно йому не пішло на користь. Бо далі Гройсман виставив його, м’яко кажучи, необізнаним і не інформованим в політично-економічному житті України.

Так, на питання Прем’єра, чому Ляшко при зустрічах питає людей яка в них зарплата чи пенсія і після того не оперуючи жодними економічними даними обіцяє в кілька раз більше – радикал промовчав. І більше того, після слів Гройсмана: «Давайте розділяти відповідальну політику і невідповідальну» — він напевно пошкодував, що прийшов або що не пішов скоріше. Думаю, що коли Ляшко обіцяє комусь підняття зарплат, пенсій, субсидій – то він просто має на увазі чітко тих людей, кому це говорить(останнє речення — іронія). А якщо узагальнити, то його слова — звичайний популізм. Ще в своїх претензіях пан Олег згадав «Турбоатом» — те відео ще раз підтвердило, що він банально не орієнтується, що відбувається на політично-економічній арені нашої держави.

Звісно, можна ще детальніше, розібрати і прокоментувати дії Олега Валерійовича Ляшка і його спробу «дебатів» з Володимиром Гройсманом, та вважаю це даремною тратою часу. Адже я для себе, як і більшість народу зробили вже давно висновок. Вояж і спроба зриву засідання Кабінету Міністрів – це звичайний і банальний піар хід головного радикала країни. Який, нажаль, для самого Ляшка, дуже легко і швидко прорахували українці. Лише хочеться додати – використання людей похилого віку  для здобуття своїх сумнівних цілей є ганебним і неприпустимим.

Надіюсь, що хоч Гройсман попіклувався про бабусю (на відео було чути, як він просив когось допомогти їй: відвезти додому, глянути як вона…).

Хочу звернутись до людей, що запримітили від мене багато іронії в сторону Олега Ляшка. Це не є його навмисним висміюванням – це є моє сприйняття його, як людини і політика.

Адже мені дуже не подобаються люди, які заради піару не гребують нічим, а особливо пенсіонерами. Ще одним важливим фактом моєї іронії є його поведінка – для мене це не поведінка серйозного політика. Серйозний політик не дозволить собі увірватись на засідання Кабміну і без чіткого обґрунтування вести не зовсім зрозумілий монолог, а в процесі коли вже давно говорить – кричати: «Вимагаємо слова…вимагаємо слова…».  Та найганебнішим із цього всього є необізнаність і несправедливі звинувачення. Така людина істинно викликає іронію – і це так щоб не образити….

Політичний експерт, Мізрах Ігор

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео