ЄС виправдовується перед Україною

ЄС виправдовується перед Україною
54858 ПЕРЕГЛЯДІВ

Перший саміт Украіна — ЄС, де Украіна не просить, а вимагає. Від ЄС — виконати свою частину зобов’язань в питання безвізу. Перший саміт ЄС- Украіна, де Украіну не вичитують як нерадивого учня, а вибачаються. Це була відкрита і часом жорстка розмова, де украінська делегація дуже чітко відстоювала позиціі і по безвізу, і по Угоді і неможливості зміни іі тексту, і по санкціям проти РФ, що продовжує війну проти Украіни. Це перший саміт, де ЄС виправдовується. Але нам потрібні не виправдання, не співчуття і занепокоєння, а чітка послідовно відповідальна позиція ЄС, в т ч по безвізу. І в цьому контексті я вважаю саміт дуже важливим — це хороший шанс доя украінськоі сторони дуже відверто говорити і вимагати послідовної і відповідальної позиціі. Зволіканню немає виправдань.

Короткі тези президентів Єврокомісії Юнкера, Європейськоі Ради Туска і украінського президента Порошенка з брифінгу:

Президент ЄР Туск, який розпочав українською: високо оцінив реформи, які українці, на чолі з Президентом здійснили ща останній рік. Визнав, що Украіна заслуговує на більше в діалозі з ЄС; Україна чітко виконала свої зобов’язання; дискусії щодо безвізового режиму не стосується більше України, а європейських інституцій; Угода про Асоціацію має не лише економічну, а і геополітичну вагомість, і іі надважливо ратифікувати.

Президент ЄК Юнкер: ми повинні знайти можливість надати безвізовий режим Україні до кінця року; внутрішньоєврлпейська проблема щодо механізму призупинення повинна бути вирішена до кінця року; Україна за останні 2 роки зробила більше, аніж за попередні роки незалежності.

Президент Порошенко: Зазвичай Украіні ставлять важкі питання про виконання зобов’язань.

Перший саміт, коли ми ставимо питання ЄС з проханням своєчасно виконати взяті на себе зобов’язання- ми зробили ВСЕ. Міжінституційні переговори під ЄП і ЄР що до кінця цього року мають бути закінчені. 45-ти мільйонний украінський народ зробив величезні реформи, імплементував ПДВЛ , чекаємо надання безвізового режиму.

Друге- спільні погляди і позиція щодо російськоі агресія. Вимагаємо від РФ припинити обстріли, безперешкодний доступ СММ ОБСЄ, до украіно- російського кордону.

Вимагаємо від РФ звільнити всіх заручників і в РФ і на окупованих територіях, засудили зволікання з виконанням Мінських угод Росією.

Санкціі мають тривати до виконання Мінських угод і до повного відновлення суверенітету Украіна , разом з Кримом . Щодо російськоі пропаганди — потрібна спільна боротьба.

Крим — чітка позиція невизнання анексію Криму.

Підтримка краінами- членами ЄС резолюціі ООН по Криму , це закладає основи деокупації.

Звільнення заручників — в зволіканні з боку РФ немає виправдань. Чим довше РФ тримає заручників- тим глибше РФ сповзає в очах світу в прірву.

P. S. Я щиро переконана, що це був важливий саміт і ця відкрита розмова сприятиме вирішенню проблемних питань. Украінська влада демонструвала сильну позицію. Правда- на нашому боці.

Автор материала: Ирина Геращенко, народный депутат Украины

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео