Захист тварин — це порятунок людства — Ігор Мізрах

Захист тварин — це порятунок людства — Ігор Мізрах
251314 ПЕРЕГЛЯДІВ

У багатьох розвинених країнах домашніх улюбленців зрівняли в правах з людьми і борються за прийняття законів про захист диких тварин. Зоозахисники наголошують: безпека потрібна не стільки тваринам, скільки самим людям, аби не втратити людські якості. Знущання над чотирилапими може покалічити психіку і дитини, і дорослого.

«У світі існує низка організацій, які захищають права не тільки домашніх улюбленців, а й диких звірів. Зокрема, Всесвітня організація захисту тварин, HSUS і PETA. Україна ж тільки стала на шлях цивілізованих держав у питанні прийняття законодавства щодо захисту прав тварин,» — каже Ігор Мізрах.

Закони про захист тварин у європейських країнах досить дієві. Як базис існує Європейська конвенція із захисту домашніх тварин. Вона діє з 1987 року, документ підписали і ратифікували 23 країни, включно з Україною, яка зробила це у вересні 2013 року.

«Конвенція встановила контроль за торгівлею тваринами та їх популяцією. Вона захищає права і потреби чотирилапих, а також здоров’я і життя людини біля тварин. Дано визначення домашніх тварин, забезпечується і збереження диких видів,» — зазначив Ігор Мізрах.

Один із суперечливих пунктів —  дозвіл на усипляння. Здорових неагресивних собак заборонено присипляти тільки в Німеччині, Греції та Італії. Якщо тварині не знайшли господаря, держава бере утримання чотирилапого на себе.  А от в інших країнах усипляння передбачено, навіть якщо тварина абсолютно здорова. На виправдання зазначається, що приспати — це нібито більш гуманно, ніж залишити на вулиці.

У Європі передбачені штрафи за жорстоке ставлення до тварин, однак суми штрафів різняться. Все залежить від того, адміністративне покарання чи кримінальне. В Албанії у першому випадку — штраф  $130, а в другому – $6500. У Румунії ці суми — $280 і $2850, у Болгарії та Угорщині – $650 і $2000, у Польщі – $170 та $33000 відповідно.

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео