«Зубаста» корупція або чому правоохоронцям не варто покривати злочинця-стоматолога?

«Зубаста» корупція або чому правоохоронцям не варто покривати злочинця-стоматолога?
134465 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вже понад півтора роки у Львові триває скандал навколо екс-головлікаря Комунальної Третьої стоматологічної поліклініки м. Львова В.О.Годованого

Нагадаю, ще у лютому 2014 р. після Революції Гідності група лікарів згаданого медичного закладу провели збори трудового колективу, де поставила питання щодо поборів з медиків та хабарництва керівництва поліклініки. Після цих протестів головний лікар поліклініки В. Годований звільнив чотирьох підлеглих з порушенням трудового законодавства. Відтоді лікарі намагаються відстояти свої права в судах.

Після моїх депутатських звернень до правоохоронних органів та широкого розголосу у ЗМІ ситуація таки змінилась: була створена комісія для розв’язання конфлікту.

Комісія виявила цілий перелік зловживань:

1. Головний лікар Годований забрав у лікарів робочий кабінет через його начебто «аварійність». Цей конфлікт спричинив голодування стоматологів;

2. Було виявлено порушення у ліцензуванні відокремлених філій поліклініки та кабінетів;

3. В медзакладі порушувались вимоги діловодства, зокрема, щодо видачі наказів;

4. Порушена організаційна структура закладу щодо прийому дитячими стоматологами;

5. Встановлено безліч порушень у веденні первинної документації лікарями, що ніколи не перевірялась головним лікарем;

6. Виявлені кричущі порушення у нормативах праці лікарів;

7. Годований допускав до роботи не атестованих працівників (і це у сфері медицини!)

8. Грубі порушення Колективного договору з працівниками закладу;

9. Виявлено шахрайство у поданні статистичної звітності, коли вакансій немає, а лікарі приймаються на мізерні ставки;

10, 11, 12 та 13 пункти висновків роботи комісії ілюстрували порушення у сфері Порядку працевлаштування випускників державних медзакладів, свідомого приховування інформації у базі даних медичних працівників закладу, вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок лікарів, Стандартів акредитації та ін.

Від кримінальних проваджень Годований тоді «заховався» на лікарняному. Але це не допомогло, у липні 2014 року його звільнили та порушили низку справ. Лікарі та активісти неодноразово зверталися, ходили на особистий прийом до органів прокуратури з приводу ретельного, особливого контролю за справами Годованого. Що ж так непокоїло львів’ян? Річ у тому, що всі знали про близькі, навіть куміські відносини пана Годованого з представниками прокуратури.

Що ми маємо на сьогодні? На сьогодні люди абсолютно зневірені і, на жаль, говорять про приреченість всіх справ у суді. Кілька з них вже закрито, по декількох фактично не вчиняється жодної слідчої дії, а справу, де є реальні докази вини Годованого щодо привласнення коштів за допомогу у працевлаштуванні Орлик О.І., чомусь ніяк не скеровують до суду.

Я розумію, що деякі злочини складно довести, але в ситуації, коли справа з достатніми фактами про злочин Годованого не скеровується до суду, викликає питання до всієї правоохоронної системи.

Підсумовуючи цю одну з тисяч історій про «боротьбу за правду» хочу лише застерегти всіх, хто ще досі не вірить, що так як було раніше – не буде. Не випробовуйте терпіння людей, бо доведеться звертатись до стоматологів за протезуванням!

Автор материала: Ірина Суслова

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео