Кому і чому "ріже вухо" творчість ансамблю пісні і танцю ЗСУ?

Кому і чому "ріже вухо" творчість ансамблю пісні і танцю ЗСУ?
808003 ПЕРЕГЛЯДІВ

Екс-очільниця Армія FM розкритикувала радіоконцерт військових артистів, безпідставно обізвавши їх визнану далеко за межами України творчість «радянщиною»

«Нещодавно представники комунікаційних підрозділів Міністерства оборони України вирішили визначити, яка саме музика має лунати в ефірі військової радіостанції «Армія FM». Після такого втручання в ручному режимі замість звичного репертуару, який складається переважно з української та зарубіжної рок-музики, годину лунав концерт Ансамблю пісні і танцю ЗСУ» - таку «сенсаційну» підводку до інтерв’ю з колишньою очільницею військового радіо і телебачення Яною Холодною зробив шановний «Тиждень»

Екс-керівник військового телерадіо і «музикознавець» Яна Холодна у своїй улюбленій позі в колишньому службовому кабінеті.

В чому тут «сенсація»? На думку журналіста видання і самої Холодної вона полягає в тому, що в  ефірі армійського радіо, бачте, пролунали пісні армійських артистів! «Вони (ансамбль пісні і танцю-авт.) по-своєму хороші, але для своєї цільової аудиторії. І це точно не наші слухачі», - безапеляційно розписується за всіх екс-очільниця. Отакої! Можете собі співати та грати будь де, але тільки не в ефірі військового радіо.  Пояснення – в останньому реченні «підводки»: «Прокоментувати цю ситуацію Тиждень попросив засновницю та колишню керівницю радіостанції Яну Холодну». За-снов-ни-цю! А засновник, як відомо, й визначає інформаційну політику відомчого, або приватного ЗМІ.  В даному випадку – ще й репертуар.

До речі, «засновницею» «Тиждень» назвав Холодну і в першому інтерв’ю з Яною Олексіївною ще в березні 2017 року. Ні тоді, ні зараз Холодна не поправила журналіста, не визнала, що це відверта нісенітниця. Адже це так приємно відчувати себе «засновницею» і намагатися й сьогодні  впливати на Армію FM.  Хоча  за всіма установчими документами засновником звісно ж виступає Міністерство оборони України. Це є правдою. А Холодній не належить навіть сама ідея створення цього радіо. На підтвердження наведу витяг з інтерв’ю газеті «День»  на той час головного спонсора військового радіо – виконавчого директора благодійної організації Spirit of America (Дух Америки) Джимі Хейка:

- А як ви вийшли на ідею створення радіостанції «Армія FM», хто саме її запропонував?

 - Ми поспілкувалися з чиновником офісу співробітництва в американському посольстві, який запропонував нам Олексія Макухіна і Руслана Коцюбу, двох реформаторів-радників в українській армії - начальника генштабу Муженка і міністра оборони Полторака. Обидва вони дуже добре розбиралися і знали, які ідеї можуть бути реалізовані. Ідею створити радіостанцію Армія FM запропонували Олексій і Руслан.

… Загальна вартість цього проекту становить 130 тис. доларів. Перше обладнання для студій, передавачі, що надійшли в Україну, коштують 78 тис. доларів. А всього в Україну ми поставили допомогу на суму понад 200 тис. доларів.

Із засновниками та авторами ідеї розібрались. Тепер давайте повернимось до теми інтерв’ю. «…Ми пускали в ефір дуже багато сучасної якісної української музики, навіть до офіційного запровадження квот. У такий спосіб вирішили підтримувати наших молодих виконавців і розширювати кругозір слухачів», - стверджує Холодна. Так і кортить запитати: а військові професійні вокалісти і музиканти які композиції виконують? Китайські? Монгольські? 

Цитую «експерта-музикознавця» далі: «не секрет, що особливістю української музики (не всієї) є дуже багато суму, плачу, мало не в кожній пісні хтось загинув. А нам треба, навпаки, піднімати бойовий дух. Саме тому для нашої радіостанції завжди була в пріоритеті музика, яка, скажімо, додає драйву. Так, звичайно, ми вмикали інколи (!-авт.) й українську попсу, але основу становила саме рок-музика. І це, до речі, є хорошою складовою морально-психологічного забезпечення військ». Цікаво, чи хоч знає цей головний «замполіт» Української армії, що насправді є «хорошою складовою» його роботи? «Я знаю, що і теперішні військові, і ветерани часто казали, що під рок-музику, наприклад AC/DC, воювати краще», - запалює Холодна. Хтось може уявити, як воюють під рок-музику танкісти, артилеристи, розвідники або снайпери? Запитував у тих, хто воював, вони лише знизували плечима.

- Там де я воював, військового радіо не чув, - зізнався мені боєць 93-ї бригади з позивним «Граф». – Мені здається, що музичні вподобання у кожного свої. Так, слухають хлопці й рок. Але після бою, обстрілу хочеться заспокоїтися і розслабитися, почути гарну нашу пісню, яка зніме стрес. Під рок ти не заспокоїшся і не розслабишся. Бувало, що співали разом «Несе Галя воду», «Рідна мати моя» і багато іншого у цьому ж стилі.

Якби інтерв`юерка просувала в своїх відповідях на питання журналіста такий милий її вуху рок – це ще півбіди. Але ж в її перлах-меседжах  чітко прослідковується не лише неповага до артистів військового ансамблю, а й до української пісні загалом – «Якщо вони загонять радіостанцію в таку радянщину, вона просто помре», «неякісний та застарий контент відлякає і тих слухачів, які є». І бомба-вишенька: «такий випадок (трансляція в ефірі військового радіо музичних творів ансамблю –авт.) може негативно вплинути на імідж Збройних Сил». О-о-о, як загнула свою кострубату думку!.. Чи чуєте ви, музиканти і вокалісти Заслуженого Академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України, що ви своєю «радянщиною» і нікчемним «контентом» можете утворити? Це вам дає оцінку не просто якась безавторитетна особа, а спеціаліст з педагогічною освітою (на всяк випадок), фахівець, яка з молодшого лейтенанта запасу за 5 років при міністрові Полтораку зразу стала полковником. Заздріть мовчки, бойові комбриги! А ви, артисти, тремтіть! І дякуйте Всевишньому, що Холодна пішла з міноборони, а то б ви й дорогу в АТО забули зі своїми «сумними» концертами. Бач, вбили собі, що військові «якісь законсервовані, застрягли у вакуумі й усе, що в них пхатимуть, вони будуть сприймати», а ще призвичаїлися співати пісень «в стилі минулого сторіччя». 

Ну і наприкінці свого інтерв’ю екс-очільниця радіо і телебачення міноборони підбиває підсумок, чого потрібно боятися найбільше – падіння рейтингу. «Година «плачу» для військового радіо й підтримки людей на фронті — це точно не про рейтинг», - ставить крапку «експерт» і «музикознавець». Отже, заради його величності рейтингу, можна сміливо лягнути армійських музикантів і співаків, а українські пісні порівняти з радянщиною. Хоча, сама ж Холодна зізнається, що «У станції доволі невеличкий рейтинг…». Тож, виходить, що і рок AC/DC не рятує.

Втім, лише інтерв’ю «Тижню» Холодна не обмежилась, а за допомогою «друзів» по FB вилила  ще більше бруду на адресу ансамбля та їхнього репертуару на своїй сторінці. Фанати колишньої керівниці військового ЗМІ не підбирали слів аби образити і творчий колектив, і українську пісню. Гидко було читати коментарі людей, які відверто далекі навіть від елементарної культури. Дісталось чомусь навіть прес-секретарці керівника оборонного відомства: «Будете ставити дебільні вказівки - будемо про це писати публічно. І відстоювати право єдиної військової радіостанції не тільки на існування, а й розвиток». Це вже, погодьтеся, нагадує істерику колишньої медіа-спеца, професіоналізм якої нібито достойно не оцінили і незаслужено широко відчинили двері на вихід! 

Розшукав контакти керівництва ансамблю і попросив прокоментувати випади Холодної. Перше, що мене спитали «А хто це?». І я зніяковів, мені навіть соромно стало за свій дзвінок. Дійсно, хто така Холодна на вагах із заслуженим армійським  колективом, творчість якого стоячи вітають за кордоном? Колективом, де кожний артист – особистість з  яскравою індивідуальністю, де не ставлять за мету рейтинг, де для кожного учасника ансамблю українська пісня це свята частинка душі і серця. Колективом, виступати з яким на одній сцені вважають за честь чимало народних і заслужених артистів України, в тому числі й рок-музикантів, відомих закордонних виконавців.

А що ж Холодна? Вона за традицією підіймає свій рейтинг черговою вигадкою: «Мені вже сипалися погрози від деяких особистостей з МО…». Фанати із співчуттям і підтримкою не забарилися. 

Павло Кучеренко

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео