Нардепи можуть ховатися в найглибшій у світі станції метро у Києві – Ігор Мізрах

Нардепи можуть ховатися в найглибшій у світі станції метро у Києві – Ігор Мізрах
28261 ПЕРЕГЛЯДІВ

Станцію метро «Арсенальна» у Києві вважають найглибшою у світі. Йде вона під землю на 105 метрів. Її побудували на Святошинсько-Броварській лінії 1960 року неподалік приміщення Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Подейкують, що десь на глибині зробили навіть таємні сховища для керівництва країни.

Назвали станцію на честь розташованого поруч заводу «Арсенал». Щоб спуститися, вам треба 5 хвилин. Здавалося б, це так мало часу. Але задумайтесь, яка колосальна довжина ескалатора. При будівництві спуск розбили на дві частини, вирили два котловани, а вестибюль, який мав поєднати їх, почали споруджувати не всередині, а на поверхні. Люди жартували, коли бачили здоровезну тритонну конструкцію: «Оце так величезна склянка».

Насправді це була унікальна робота конструкторів, інженерів, будівельників, геодезистів та ще сили-силенної фахівців. Заморожували ґрунт, робили сотні міні-свердловин, заливали хлорид кальцію…

«Така глибина вплинула і на інтер’єр станції. Чи не весь центральний зал займають службові приміщення. Це, звісно, не дуже зручно для самих пасажирів, але такий хід дозволив зменшити вартість побудови станції. У торці середнього залу раніше був розташований художній барельєф. Його присвятили січневому 1918 року повстанню робітників заводу «Арсенал». Конструкцію на початку 1990-х років демонтували», – зазначив Ігор Мізрах.

Вийшовши зі станції метро «Арсенальна», тобто виринувши із глибини Дніпровських пагорбів, відкривається прекрасний вид із розташованого поруч Маріїнського парку. Неподалік – Парк Вічної Слави з меморіальним комплексом, Києво-Печерська лавра, «Зелений театр» і вже згадані уряд і парламент, працівники яких, подейкують, можуть ховатися в таємних тунелях станції.

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео