Неспотворена війна або як показати реальність «За два кроки»

Неспотворена війна або як показати реальність «За два кроки»
111556 ПЕРЕГЛЯДІВ

Україна та світ мають побачити реальні події на Донбасі та справжні емоції людей, які там живуть і яких торкнулася війна. Таку думку висловив під час відкриття фотовиставки «За два кроки» один з її авторів Брендан Гофман.

«Фото мають бути справжніми та живими. Вони – про національну ідентичність, про життя в умовах збройного конфлікту. Я почав висвітлювати події в Донецькій і Луганській областях навесні 2014 року на замовлення The New York Times. Зараз я живу в Києві. І головне для мене – це показати, що насправді відбувається на Донбасі… показати в обличчях тамтешніх мешканців, у декораціях, які створює сама війна», – сказав фотограф-документаліст Гофман.

За словами співавторки виставки, фотографа-документаліста Софії Самойлової, наразі існують різні бачення війни на Донбасі, але головне те, що люди мають побачити неспотворену війну, справжніх людей з Донбасу.

«Ми розкриваємо неспотворені моменти війни. Військові в роботі, під час бесіди або на обіді, вони не звертають уваги, що поруч є камера, яка їх знімає. Люди на цих фото не позують. Вони – щирі та справжні. І на їхніх обличчях – увесь жах війни. Вони – наче не на фото, а лишень за два кроки від нас», – зазначила Самойлова.

За словами авторів виставки, нині медіа мають ще більше уваги приділяти питанню війни на Донбасі, адже на ЗМІ покладена велика відповідальність висвітлювати події під час збройних конфліктів і розказувати правду про них.

Виставка відкрилася в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка і триватиме до 2 грудня 2018 року.

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео