У Литві археологи віднайшли легендарний замок Піленай

У Литві археологи віднайшли легендарний замок Піленай
192442 ПЕРЕГЛЯДІВ

Замок, мешканці якого під час облоги вирішили спалити його і вчинити масове самогубство, відкопали литовські археологи.

У Литві знайшли легендарний замок, що не здався в 1336 році хрестоносцям. Литовські археологи давно висували гіпотезу, що на Біленяйському кургані в Шілальському районі Жемайтії був легендарний замок Піленай. Влітку 2017 року американські вчені підтвердили, що на кургані є досить глибокий культурний шар. Згідно з історичними джерелами, взимку 1336 року хрестоносці напали на замок Піленай. Захисники фортеці спалили замок і самі загинули у вогні. Досі точне місцерозташування фортеці Піленай було невідоме, вчені не оскаржували лише той факт, що він височів в Жемайтії. Інтенсивні розкопки археологів Клайпедського університету показали, що існує велика ймовірність, що знайдені залишки стародавнього замку.

«Мета розкопок спочатку була досить скромною — подивитися, до якого періоду відноситься курган і пошукати будь-які відомості, які могли б підтвердити або спростувати гіпотезу про знаходження там фортеці Піленай. А зараз ми знаходимо там весь, спалений, але досить добре законсервований Жемайтійський замок», — каже науковець Клайпедського університету доктор наук Гінтаутас Забела.

Залишки замку знайдені на метровій глибині. Знайдені спалені кістки, зерно, ремісничі вироби XIII-XIV століть. Археологічні знахідки ще будуть досліджувати фахівці. Однак, за словами доктора Забели, зібрані дані з великою ймовірністю свідчать про те, що знайдений замок — саме Піленай.

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео