Чому навчають російські автори українських школярів? Запит до МОНу!

Чому навчають російські автори українських школярів? Запит до МОНу!
110814 ПЕРЕГЛЯДІВ

Якими будуть нові підручники для 1, 5 та 10 класів, на які цього року Держава планує виділити небувалу суму  — 808 млн. грн.? Над цим питанням сьогодні працюють автори, видавці, експерти, а згодом долучаться і педагоги. Серед претендентів на отримання грифу МОН на тиражування фігурує відоме сумнозвісне  ТОВ «ТО «Соняшник» та його підручник з Біології для 10 класу від авторського колективу на чолі з педагогом Русланом Шаламовим.

Нагадаємо вам, що ТОВ «Соняшник» прославився в Україні та сусідній недружній країні природознавчим конкурсом «Геліантус». На проведенні «Геліантусу» Шаламов та його російські колеги Кіровський центр обдарованих школярів з 2010 року в незаконний спосіб заробляють гроші на українських дітях. А підтримку проекту Шаламова & Сo здійснює МОН, адже надсилає в українські школи листи з рекомендацією прийняти участь у події.

Як виявилось, минулого року міцні зв’язки з Міністерством дозволили керівнику «Соняшника» вийти на новий рівень та представити на державний конкурс свій перший підручник з Біології для 9 класу. На диво, не зважаючи на безліч зауважень та застережень з боку експертів підручник Шаламова отримав Гриф МОН та Держзамовлення на видання 73 500 примірників.

Ось цікаво, що каже про підручник Шаламова в одному зі своїх коментарів у ЗМІ експерт, завідувач лабораторії біології та екології КВНЗ Вінницької академії неперервної освіти  Галина Опаренюк — «У біології «Соняшника» дійсно було дуже багато помилок та неузгодженостей на першому етапі експертизи, на які я вказала авторам. Хоча, чому ми маємо говорити про книгу, яка вже отримала гриф МОН та надрукована«, зазначила експерт.

Уривок з експертної оцінки Г.Опаренюк до підручника з біології для 9 класу, розміщеної на сайті Інституту модернізації освіти

Але головне те, що текст у підручнику Шаламова дуже схожий на російський, який потім, звісно, переклали українською. І навіть не тому, що він був створений російсько-українським колективом, до якого увійшов Путінський степендиат та викладач Державного московського обласного університету Георгій Носов. А тому, що тематика завдань у підручнику ТОВ «ТО «Соняшник», як то кажуть, ну дуже проросійська. Автори підручника пропагують навчання в російських вишах, розповідають про кар’єрну успішність випускників Московських та Пітерських Університетів. До речі, прізвище Носова фігурує на обкладинці і нового підручника  Біології для 10 класу, який ТОВ «ТО «Соняшник» планує запропонувати школярам цього року.

Крім того, відомо, що на своїх промо-виступах в українських школах, присвячених російсько-українському «Геліантусу», пан Шаламов завзято розповідає про велике біологічне майбутнє та вікно у Європу, яке відкривають російські навчальні заклади для талановитої молоді.

Деякі з рекламні блоків з біографією талановитих українських дітей, які продовжили свою освіту в навчальних закладах РФ

Але хіба це важливо для Міністерства освіти та науки України? Здається участь російських авторів у створенні українських шкільних підручників не заборонена законодавчо…

Імперський дух царської Росії  та семья Романових також є в українському підручнику. Мабуть тому, що історію цієї родини вивчають в Російських школах?

Родина імператора Миколи 2 в підручнику біології для 9 класу

Зважаючи на це я запитую шановне Міністерство – чому Росія досі в наших школах, чому діти отримують російську пропаганду прямо на шкільної  лаві? Мабуть шановні держслужбовці користуються зовсім іншими пріоритетами ніж майбутнє наших дітей та нашої України? Тому і закривають очі на усі зловживання в української освіті. Ні для кого не секрет, що досі українська освіта залишається  надто корумпованою, та замішана на відкатах. Мабуть, за “гарний відкат” наш МОН готовий і Путина в друзі записати?

Іван Сердюк, журналіст, активіст, голова ГІ «Громадський омбудсмен»

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео