Світовий банк: нерівність в доходах між бідними країнами і розвиненими економіками стає все більш помітною

Світовий банк: нерівність в доходах між бідними країнами і розвиненими економіками стає все більш помітною
80007 ПЕРЕГЛЯДІВ

Глобальне багатство зростає, зокрема, завдяки тому, що країни із середнім рівнем доходу наздоганяють найрозвиненіші економіки. Однак багато країн з низьким рівнем доходу залишаються в безвиході: на їхню частку припадає менше 1% прибутку , незважаючи на те, що вони становлять 8% населення планети, згідно з новими даними Світового банку.

У доповіді, опублікованій у середу, банк також попередив, що багато країн перебувають на "нестійкому шляху розвитку" і надто зосереджені на короткострокових вигодах.

"У країнах, де сьогоднішній ВВП [валовий внутрішній продукт] досягається за рахунок споживання або деградації активів з часом, наприклад, за рахунок надмірного вилову риби або деградації ґрунтів, загальне багатство знижується. Це може відбуватися навіть при зростанні ВВП, але це підриває майбутнє процвітання", - йдеться у документі під назвою "Зміна багатства націй у 2021 році".

Розрахунки банку для виміру багатства виходять за рамки традиційних капітальних активів, включаючи також природні та людські активи – від соціального капіталу, такого як інститути, до біорізноманіття.

Банк зазначив, що у країнах з низьким та середнім рівнем доходу багатство лісів стрімко скорочується – приблизно на 8% у розрахунку на душу населення з 1995 по 2018 рік. Вартість рибного господарства у світі за цей період упала на 83%. Для країн з низьким рівнем доходу відновлюваний природний капітал становить 23% їхнього багатства і має вирішальне значення для зростання у довгостроковій перспективі, йдеться у доповіді.

Світовий банк рекомендує урядам зосередитись на довгострокових цілях та "виправити провали ринку" при інвестуванні. Йдеться про те, що уряди повинні враховувати довічний дохід громадян на душу населення, а також такі фактори, як забруднення навколишнього середовища, яке є причиною мільйонів передчасних смертей.

 

У документі проводиться різниця між економічним виробництвом, чи ВВП, і багатством, яке вимірюється у базових національних активах, причому останні несуть у собі потенціал майбутнього зростання і процвітання. Економісти Світового банку вважають,  що нематеріальні активи, від освіти до лісів, не відображаються в балансових звітах і тому можуть помилково розглядатись політиками як нічого не варті.

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео