Система БПД Миколаївщини на захисті прав людини

Система БПД Миколаївщини на захисті прав людини
430309 ПЕРЕГЛЯДІВ

Минулого тижня в Україні відзначили Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги, який традиційно відзначають в День прав людини. Такий збіг не випадковий, адже захист прав людини – першочергове завдання системи БПД. Лише у 2021 році за правовою допомогою до регіональної системи БПД звернулось майже 16 тисяч краян, за весь час роботи центрів – більш ніж 140 тисяч звернень. Про це повідомила директорка Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області Наталія Гнатуша.

За її словами, система БПД є доволі молодою структурою, якщо казати про регіональні центри, то вони розпочали свою роботу з січня 2013 року, надаючи правову допомогу затриманим, підозрюваним, обвинуваченим та. Лише з липня 2015 року запрацювали місцеві центри з надання БВПД та розпочали надавати правову допомогу соціально незахищеним категоріям громадян у цивільному та адміністративному процесах.

«За весь час роботи до наших юристів надійшло понад 140 тисяч звернень по правову допомогу. Якщо казати про потреби клієнтів, то в більшості випадків краяни звертаються за отриманням консультацій та роз’яснень, адже часто для вирішення правової проблеми не потрібно звертатися до суду, достатньо вчасно звернутися до потрібних установ чи організацій та мати певний алгоритм дій», - зазначила Н. Гнатуша.

Якщо казати про вторинну правову допомогу, що передбачає представництво в суді, підготовку процесуальних документів тощо, то за час існування центрів в регіоні таку допомогу отримали близько 14 тисяч осіб. Аналізуючи статистику звернень клієнтів, слід відзначити, що ключовою категорією клієнтів, які зверталися по БВПД, є малозабезпечені особи – вони складають 61% від загальної кількості клієнтів, які отримали БВПД. Друге та трете місце по кількості звернень займають учасники бойових дій та особи з інвалідністю, загальна кількість звернень по БПВД від яких склала 17% і 16% відповідно. Якщо казати про гендерний аспект, то майже 60% від загальної кількості звернень за правовою допомогою надійшло від жінок.

Щодо тематики звернень, то до ТОП-5 входять питання в таких сферах права, як цивільне – це, до прикладу, виправлення помилок у правовстановлюючих документах, стягнення заборгованості за кредитним договором; сімейне – виплата аліментів, розлучення тощо; спадкове – оформлення спадщини за законом та заповітом; житлове, зокрема щодо визнання особи, такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та земельне - це отримання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, оформлення чи розірвання договору оренди тощо.

 

Ще одним важливим напрямом роботи системи БПД є проведення правопросвітницької роботи, так за час існування системи БПД в регіоні було проведено близько восьми тисяч правопросвітницьких заходів для різних категорій населення.

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео