Дострокове розірвання договору – на Донеччині прокуратура домоглась у суді повернення приміщення дитячого садочка

Дострокове розірвання договору – на Донеччині прокуратура домоглась у суді повернення приміщення дитячого садочка
225303 ПЕРЕГЛЯДІВ
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду підтримав обґрунтовану правову позицію Покровської окружної прокуратури щодо дострокового розірвання договору оренди приміщення освітнього закладу.
Суд встановив, що у січні 2020 року відділом освіти Покровської міської ради та комунальним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги» укладено договір оренди приміщення площею понад 230 кв. м, що належить місцевому дитячому садку.
 
З огляду на те, що майно, яке закріплено за закладами освіти, згідно із ст. 80 Закону України «Про освіту» дозволено використовувати виключно у навчально-виховних цілях, прокуратура звернулась до суду з позовом про дострокове розірвання укладеного договору.
 
У квітні 2021 року Господарський суд Донецької області визнав законними та задовольнив позовні вимоги прокуратури, проте відділ освіти оскаржив це рішення в апеляційному порядку.
 
У вересні 2021 року Східний апеляційний господарський суд у задоволенні його вимог відмовив, що стало приводом для звернення відповідача до касаційної інстанції.
 
Наразі, завдяки зусиллям прокуратури, договір визнано недійсним та орендаря зобов’язано звільнити і повернути приміщення законному власнику.
 
 

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео