Рейтинг оптимізму: українці вірять у світле майбутнє

Рейтинг оптимізму: українці вірять у світле майбутнє
61917 ПЕРЕГЛЯДІВ

Індекс оптимізму, який вираховується відніманням від оптимістично налаштованих тих, хто дивиться на життя з песимізмом, у всьому світі знижується. Але в Україні за рік він збільшився на 21 процентний пункт. Про це йдеться у повідомленні Київського міжнародного інституту соціології на його офіційному сайті.

Вже п`ятий рік поспіль інститут проводить глобальне опитування, в якому респондентам ставлять традиційне запитання: «Що стосується вас особисто, чи вважаєте ви, що 2020 рік буде кращим, гіршим чи таким самим, як 2019?»

За результатами дослідження, наприкінці 2019 року 37% людей на планеті сподівалися на краще в новому році. 25% — песимісти, які вважають, що буде тільки гірше. 31% не чекають ніяких змін, 7% не змогли визначитися. Загалом, індекс оптимізму склав 12 процентних пунктів — це найнижчий результат за 7 років, протягом яких проводять дослідження у світі. 

Україна в міжнародному рейтингу зайняла 15 місце з показником індексу в 25 процентних пунктів. Оптимістично дивляться в майбутнє 42% українців, песимістично — 17%. Не чекають ніяких змін 26%. За 5 років, що проходить опитування, це найвищий показник.

У пятірці найоптимістичніших країн світу опинилися Перу (62%), Албанія (61%), Нігерія (61%), Казахстан (60%), Вірменія (55%). Пятірка песимістичних країн складається з Боснії і Герцоговини (-28%), Італії (-48%), Йорданії (-53%), Гонконгу (-55%), Лівану (-71%).

 

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео