На одну вакансію в Україні претендує 10 безробітних

На одну вакансію в Україні претендує 10 безробітних
136095 ПЕРЕГЛЯДІВ

За період карантину в базі даних державної служби зайнятості налічувалося 112 тисяч вакансій, що на 55% менше, ніж за відповідний період минулого року. Таку статистику наводить пресслужба Державного центру зайнятості.

Пандемія коронавірусу стала нелегким викликом для сфери зайнятості. В Україні відбулося суттєве зменшення кількості вакансій з одночасним зростанням кількості безробітних, що, звісно, підвищило конкуренцію за робочі місця.

У травні 2020 року кількість вакансій була на 40% менша, ніж у травні минулого року. А кількість безробітних на 64% більша, ніж у цей період торік. Щодо кількості претендентів на одне робоче місце, то в різних областях це дуже різні позначки. Наприклад, станом на 1 травня 2020 року, кількість претендентів у Чернігівській області становила 28 осіб на одне робоче місце, а у Києві – 2 особи. Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 7 тисяч гривень.

«За направленням служби зайнятості громадяни були працевлаштовані у таких галузях економічної діяльності: 68% – у сільському господарстві; 8% – у переробній промисловості; 7% – у сфері торгівлі; 3% – у будівництві; 3% – у державному управлінні; 2% – у сфері транспорту та кур’єрської діяльності», — повідомляють у Державному центрі зайнятості.

До речі, фахівці служби припускають, що у зв’язку з поширенням дистанційної роботи може залишитися попит на кур’єрів, онлайн-викладачів, ІТ-спеціалістів, зокрема у сфері розробки сайтів. При цьому скоротиться попит на працівників у туристичній сфері, ресторанному та готельному бізнесі, на авіаційному та залізничному транспорті, у сфері відпочинку та розваг тощо.

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео