Апеляційний суд відмінив тарифи на паркування у Дніпрі

Апеляційний суд відмінив тарифи на паркування у Дніпрі
21988 ПЕРЕГЛЯДІВ

Судді скасували рішення виконкому міськради Дніпра щодо затвердження тарифів вартості послуг паркування на майданчиках для платного паркування. Міська рада може оскаржити рішення суду впродовж 30 діб. Про це на своїй сторінці в соцмережі повідомила громадська організація «Щоденний ГромКонтроль».

5 серпня Третій апеляційний адміністративний суд Дніпра почав розглядати апеляцію громадської організації «Платформа Громадський контроль» проти дніпровської міської ради щодо незаконно встановлених тарифів на паркування.
Активісти вимагали скасувати рішення № 512 з усіма змінами, яке встановлює ціну в 10-15 гривень за годину паркування. Як зазначалося, це рішення не пройшло регуляторну процедуру, як передбачає закон, до того ж, не були надані розрахунки та не проводилися громадські слухання. «Громадський контроль» виступав за те, аби парковки в місті були безкоштовними або тарифи на них були обґрунтованими та прозорими.
19 серпня розгляд справи знов перенесли через відсутність на засіданні представників міськради. Відповідач пояснив це необхідністю підготувати додаткові документи для пояснення своєї позиції.

Та нарешті 26 серпня судді винесли рішення, яким скасували та визнали незаконним зазначене рішення міської ради.
«Спочатку міськрада заявляла, що рішенні про тарифи — справа виключно приватного оператора та міської ради, — йдеться у повідомленні. — Сьогодні вони пішли далі та відстоювали думку, що рішення про тариф на паркування було прийнято у 2011 році, тому інтереси Громконтролю не були порушені, оскільки нашої організації тоді ще не було. Ми довели, що зміни в рішеннях щодо тарифу приймали з 2011 і до цієї пори, а тариф у 15 гривень встановлено недавно».

Міська рада може оскаржити рішення суду впродовж 30 діб. Та, як зазначають активісти, вже зараз, коли рішення суду вступить у законну силу, влада міста буде змушена діяти по процедурі прийняття регуляторного акта. І зобов`язана винести питання тарифів на паркування на публічне обговорення.

Тим часом, згідно з офіційною заявою на сайті Дніпровської міської ради, паркувальні майданчики працюють у звичному режимі.

«Сьогоднішнім рішенням апеляційного суду відмінено рішення про розрахунок вартості послуг паркування, яке до того вже було визнане таким, що втратило чинність, рішенням Виконкому Дніпровської міської ради, — йдеться у повідомленні. — При цьому, повного тексту судового рішення наразі немає. Концепція «Єдиного паркувального простору» продовжує функціонувати в стандартному режимі. Тарифікація обґрунтована та встановлена на 140 паркувальних майданчиках, які розташовані виключно у центральній частині міста».

 

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео