Харизма, талант, краса, врівноваженість: говоримо про актрису театру та кіно Наталю Сумську

Харизма, талант, краса, врівноваженість: говоримо про актрису театру та кіно Наталю Сумську
193736 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вродлива, харизматична, артистична,виважена, врівноважена і сильна жінка. Народна артистка України, актриса театру і кіно, лауреат Шевченківської премії, телеведуча. Усе це про Наталію Сумську, одну з найяскравіших театральних зірок України. І хоча часто доводить чути уточнення, що це- сестра тієї самої улюбленої усіма Ольги Сумської. Але Наталя не менш знана, талановита й улюблена особистість української культури та мистецтва.
Народилася в селі Катюжанка, що на Київщині у сім'ї народних артистів України - В'ячеслава та Ганни Сумських. Майбутня артистка була неймовірно щаслива, що мала змогу жити в селі. Скажімо, теперішня вистава "Кайдашева сім'я" тримається за спогади з дитинства Сумської, які увійшли в її плоть і кров. Досі пригадує бабусин сніданок з печі, мазану хату під соломою. Вона допомагала в селі у всьому: готувала їжу, пасла череду, збирала солому, вигрібала картоплю. А ностальгічна мрія Сумської- та сама хата під соломою, про яку тепер розказують хіба що на сцені театру або кіно. А там було все так натурально, природно.
Сумська фактично росла в театрі, спостерігаючи за життям з-за кулісами, а вже в шість років сама вперше дебютувала на сцені. Коли її було 14 років, батьки поїхали на гастролі до Сибіру, а вона залишилася сама в Запоріжжі. І в цей час актриса ходила не на дискотеку чи якусь забаву, а щовечора бігала на вистави обласного оперного театру. Переглянувши всі репертуари, зрозуміла-сцена її покликання. Наталія Сумська відчувала зі сценою особливе возз'єднання, вона її вабила. А коли відкривалася завіса, то бачила там інший світ, у якому розчинялася. Навчалася в Київському державному інституті театрального мистецтва імені І. Карпенка-Карого. Вступаючи до вишу, батькам про це не сказала. І навіть коли під час вступних іспитів її запитали чи належить вона до акторської родини Сумських, відповіла "ні". А пояснила це тим, що хотіла досягнути того рівня, що й батьки, створити кар'єру сама, а потім зватися відповідно.
На початку творчого шляху та акторської кар'єри, Наталії випала доля зіграти знакову класичну роль -Наталку-Полтавку. Це й визначило її напрям в суспільстві. Вона усвідомила себе саме українською актрисою. Хоча, свого часу, ще в Союзі, Сумську запрошували й у Свердловськ, і в Петербург(тоді ще Ленінград), і в Москву. Але всюди її казали:"У вас слишком выраженные украинские черты лица. Вы именно украинская актриса ". Зараз Наталія кланяється в пояс людям, які так тоді визначили її шлях.

Також свого часу Наталя Сумська полюбилася глядачеві у ролі телеведучої програми "Ключовий момент". Це ток-шоу про історії простих людей, які втратили зв' язок із рідними, друзями тощо. Дуже емоційне шоу змушувало переживати глядачів телеекранів. В той час, як ведуча завжди мала слова розради й підтримки для учасників.
З приводу особистого життя, то Наталя Сумська та Анатолій Хостікоєв справді красива пара. У спільному шлюбі вони виховали двох дітей: доньку Дарину Мамай-Сумську від першого шлюбу актриси з оператором Ігорем Мамаєм та спільного сина В'ячеслава Хостікоєва. Наталя завжди була міцною опорою для чоловіка і підтримувала у всіх його починаннях. Хоч і зізнається актриса у їхньому повсякденному житті було місце й ревнощам.
З 1997 року і донині Наталя Сумська-актриса Національного академічного театру імені Івана Франка. І завжди на виставах за її участю-аншлаги. Також працює в театральній компанії "Бенюк і Хостікоєв", активно знімається в кіно і є членом Комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео