Обліпиховий сезон в Україні настав: що варто знати про цілющі ягоди?

Обліпиховий сезон в Україні настав: що варто знати про цілющі ягоди?
184641 ПЕРЕГЛЯДІВ

Жовтень- період обліпихового сезону. В Гімалаях ці маленькі ягоди мали священну дію, а на Україні обліпиха найкорисніший продукт. Загоює рани, заспокоює нервову систему, підсилює чоловіче лібідо, поліпшує циркуляцію лімфи. І всі ці функції виконує обліпиха.
Так, обліпиху вважають гімалайським супер фруктом, відомим громадянам України, але знеціненим фермерами. Полів з цими плодами досить мало на Україні. Хоча дарма. Фермер з Чернігівщини повідомляє, що з одного дерева можна зібрати 5 кілограмів ягід, а з гектара-5 тонн. За визначенням господаря поля, обліпиховий сезон приносить гарний заробіток-до двох мільйонів гривень.
Плоди збирають в досить простий спосіб-зрізають гілля. Це й корисно для рослини, адже надалі ріст ягід буде кращим, та й легко в роботі для господарів.
У світі обліпихою засаджено близько мільйона гектарів. Головний експортер -Китай. Наразі в Піднебесній рослини постаріли та втратили свої якості. Для українських фермерів саме час цим скористатися. Хоча й Україна потребує цього цілющого плоду.
За останні роки попит на обліпиху збільшився. Її використовують в косметології, медицині, харчуванні. Франція використовує обліпихову олію в повсякденному житті.
Лікарі рекомендують вживати обліпиху, особливо в період пандемії коронавірусу. Дієтологи пропонують їсти дорослим склянку ягід, а дітям- пів. Навіть на ніч обліпиху можна куштувати, адже вона не піднімає глюкозу в крові. Також за словами лікарів, обліпиха містить антиоксиданти, які сприяють омолодженню. Ягоди цієї рослини мають вітамін С, і його навіть більше, а ніж в лимону. Продукт хороший для імунітету.
Обліпила має й ряд корисних властивостей. Водночас, вживання ароматних ягід сприяє зміцненню нервової системи та хороший антидепресант. Обліпиха має в собі гормон щастя-серотонін. Це сприяє швидкому заспокоєнню, легкому сприйнятті негараздів з навколишнього середовища. А жовтогарячий колір впливає на емоційне навантаження людини.
Цікаво, що обліпихові ягоди мають потужний афродизіак. Вони піднімають чоловіче лібідо та впливають на сексуальний стан. Тож сексологи рекомендують ввести в раціон обліпиху у вмісті ароматного чаю, варення або вина.
Вітаміни С та В, мінерали, кислоти в обліписі впливають на загоєння ран. В давнину ягоди цієї рослини використовувати в якості медицини. Також обліпиха має онкопротеторну дію. Антиоксиданти захищають організм від небажаних речовин та появі ракових пухлин.
Вчені повідомляють, постійне вживання обліпихи сприяє циркуляції лімфи в організмі людини. В наслідок цього покращується імунна система, зникає втома, біль у ногах та синці під очима.
Також варто додати, що обліпихову олію корисно вживати тим, хто страждає закрепами, гастритом. Цей продукт хороший для лікування шлунково-кишкових захворювань. Ще олія зменшує ризик отримання інсультів та інфарктів та позитивно впливає на роботу м'язів серця.
А чи може обліпиха нести шкоду для людини? Відтак, через високий вміст каротину, вживання обліпихи, може призвести до алергічної реакції. Ягоди мають багато кислот, тож не рекомендується їх вживати людям, які мають гострі проблеми захворювання дванадцятипалої кишки. Також з обережністю варто підходити до цього продукту людям з проблемами сечостатевої системи, печінки, жовчного міхура.
Отже, обліпиха- корисна рослина, але вона ж лікарська і може мати протипоказання. Відтак, перш ніж робити чай, варення з обліпихи, варто переконатися чи не загрожує цей продукт вашим рідним та близьким.

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео