Міністерство освіти та науки разом з Приватбанком повернули кошти за пробне ЗНО 2020 учасникам тестування

Міністерство освіти та науки разом з Приватбанком повернули кошти  за пробне ЗНО 2020 учасникам тестування
59091 ПЕРЕГЛЯДІВ

Міністерство освіти і науки України повернуло кошти за скасоване пробне ЗНО 2020. У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації учасники пробного ЗНО пройшли його вдома. Пандемія завадила учням прийти і протестувати як проходить зовнішнє незалежне оцінювання. Урядовці об’єдналися з Приватбанком та повернули кошти за пробне тестування понад 171 тис. учасників.

17 червня Кабінет Міністрів ухвалив порядок повернення коштів усім учасникам пробного ЗНО.

«Учасники пробного ЗНО, які мають картку ПриватБанку, отримають SMS-повідомлення від банку про зарахування коштів. Якщо учасник не має картки, він отримає SMS-повідомлення про те, що картка з компенсованими грошима чекає у найближчому відділенні банку”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Приватбанку була надана інформація від регіональних центрів оцінювання якості освіти щодо всіх учасників, які реєструвалися з 3 по 24 січня 2020 року для проходження пробного ЗНО 2020 та сплатили кошти за участь у ньому. Роботи з підготовкою тестів та процесу тестування були виконані вчасно. Вартість одного тестування складала від 138 до 150 гривень залежно від регіону. У вартість пробного ЗНО входило: укладання тестів, переклад цих тестів мовами національних меншин, підготовка, друк та комплектування тестових зошитів, бланків відповідей та інформаційних бюлетенів, доставка матеріалів до пункту тестування, оплата праці працівникам, які залучені до організації та проведення, виконання заходів із визначення результатів пробного ЗНО.

Протягом п’яти місяців — з 1 липня до 30 листопада школярі мали отримати свої гроші. За цей період було повернено 171 039 особам, а це 78,2 % від загальної кількості учасників пробного ЗНО 2020 року.
На розрахунок з абітурієнтами було виділено 52 млн 450 тис. гривень. Сума повернених коштів складає 41 млн 907 тис. гривень. Решту коштів -10 млн. 543 тис. гривень — ¬ Приватбанк повернув до державного бюджету.
При реєстрації на пробне ЗНО учасники допускали помилки: неправильно вказували мобільний телефон, прізвище, ім’я або по батькові. В подальшому саме це призвело до ускладнення повернення коштів.

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео