5 міфів про Стародавній світ, в які люди вірять досі

5 міфів про Стародавній світ, в які люди вірять досі
166919 ПЕРЕГЛЯДІВ

1. Динозаври були схожі на рептилій
У масові культурі динозавром прийнято називати велику довгоногу ящірку, з лускою, наче у крокодила. Навіть у фільмі Стівена Спілберга «Парк юркського періоду» вони представлені у формі велетенських рептилій. Та чи знаєте ви, що справжні динозаври більше були схожі на птахів і мали пір'я? Звучить дивно, але, якщо враховувати палеонтологічні знахідки, це дійсно так.

2. Основною їжею стародавніх людей було м'ясо
Сьогодні багато прихильників здорового способу життя схиляються до того, що повернення до раціону наших давніх предків допоможе сучасним людям покращити своє самопочуття. Такий підхід до їжі називають палеолітичною дієтою, яка полягає в максимальному споживанні м'яса та риби. Помилкою сучасників є думка, що стародавні люди в більшості споживали білкову їжу, добуту за допомогою полювання. Насправді, у ті часи м'ясо вважалося розкішшю, а люди змушені були їсти найрізноманітніші рослини, навіть коріння, траву і квіти.

3. Єгиптяни писали їєрогліфами
Запитайте будь-яку людину, з чим у неї асоціюється Давній Єгипет, і вона назве піраміди, фараонів та їєрогліфи – дивні малюнки, якими позначали звірів, предмети побуту, богів тощо. Єгиптяни використовують їєрогліфи вже понад 4000 років, та не потрібно думати, що вони писали ними постійно. За дослідженнями Розалі Девіда, цими загадковими значками давні жителі Єгипту користувалися дуже рідко, адже для них ієрогліфи мали особливе, магічне значення. Вважалося, що написане ієрогліфами – обов'язково збудеться. Окрім того, писати цими знаками дуже довго і нудно. Тому в повсякденному житті давні єгиптяни використовували так зване ієратичне письмо, пізніше – демотичне.

4. Піраміди були жовтого кольору
У фільмах про Стародавній Єгипет багато пірамід мають жовтий колір. Та чи знаєте ви, що в реальності вони були білосніжними? Піраміду будували із білого вапняку, а відполірована поверхня так добре відбивала сонце, що на неї було важко дивитися.

5. Люди мали низький ріст
Хтось схильний ідеалізувати минуле і стверджує, що люди в давнину були дуже високими, інший – навпаки, вважає, що населення того часу складалося з коротунів. Але, як показують археологічні дослідження, стародавні люди за ростом були такими самими, як ми зараз. Середній ріст у людській популяції коливається і сильно залежить від умов життя. Так, за останні 150 років людський ріст збільшився на 10 см, але й до того він зменшувався: від 173,4 см у Давньому Середньовіччі до 167 см у XVII-XVIII століттях. Ріст залежить від харчування і якості життя, а не просто від часу.

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео