Вибухотехніки поліції Донеччини отримали рентген-установку для дослідження вибухових пристроїв

66294 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сучасне обладнання передано Консультативною місією ЄС. Рентген призначений для безпечного обстеження вантажів, посилок, багажу з метою виявлення зброї та вибухонебезпечних предметів. З початку року поліцейські знешкодили понад 41 000 боєприпасів. З новим устаткуванням процедура стане швидшою та ефективнішою.
У цьому році працівники вибухотехнічної служби виїжджали на допомогу понад 560 разів. Спеціалісти-вибухотехніки залучаються до вилучення зброї, зокрема схронів, які нерідко знаходять у занедбаних будинках, у лісі. Вони першими йдуть туди, де небезпечніше, перевіряють, чи немає розтяжок, мін чи інших пасток. Слідчо-оперативна група починає документування тільки після обов’язкового огляду та розмінування.
За допомогою вибухотехнічної служби з незаконного обігу вилучено понад 41 000 бойових припасів та 2 000 кг вибухових речовин. Також вибухотехніки беруть участь в експертних експериментах на полігоні та знищують боєприпаси, які підлягають утилізації.
Поліцейські провели 34 обстеження за анонімними повідомленнями про мінування різних установ та організацій. Жодна із загроз вибуху не підтвердилася. Крім того, поліцейські перевірили 18 підозрілих предметів, залишених на вулиці. Всі вони виявилися безпечними.
Мінімізувати ризик під час роботи з вибуховими пристроями правоохоронцям допомагає спецобладнання і сучасні технічні рішення. Нещодавно на озброєнні вибухотехніків з’явилася нова техніка – переносний рентгенівський комплекс. Прилад вартістю понад два мільйони гривень було передано поліції у рамках допомоги від Консультативної місії Європейського Союзу.
Портативний рентген дає змогу безпечно дослідити вміст транспортних засобів, вантажів, посилок, сумок тощо, зокрема великогабаритних предметів, які не можуть бути проскановані стаціонарними апаратами.
«Завдяки автономному комплексу процес обстеження значно пришвидшується: тепер поліцейські можуть за кілька хвилин визначити, чи є всередині небезпечні предмети», - розповів начальник вибухотехнічного відділу поліції Донецької області Сергій Нестеров.
Нове обладнання вже пройшло «польові випробування». Вибухотехніки перевірили з його допомогою підозрілу сумку, виявлену на вулиці у Вугледарі. На моніторі правоохоронці побачили елементи, які можуть бути використані для саморобного вибухового пристрою, тому сумку було розкрито дистанційно із застосуванням спеціальних засобів. Загрози не виявлено.

Відділ комунікації поліції
Донецької області

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео